Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » YouTube zaostrza wytyczne dla treści generowanych przez Ai

YouTube zaostrza wytyczne dla treści generowanych przez Ai

by kapdes
youtube-ai

YouTube zaostrza wytyczne dotyczące treści generowanych przez sztuczną inteligencję

YouTube planuje wprowadzić w przyszłym roku bardziej rygorystyczne wytyczne dotyczące deepfake’ów generowanych przez Ai, w szczególności w celu ochrony swoich partnerów z branży muzycznej.

Twórcy wideo będą zobowiązani do oznaczania realistycznych treści generowanych przez sztuczną inteligencję, w szczególności związanych z wyborami lub bieżącymi konfliktami, w momencie ich przesyłania.

Nieprzestrzeganie tego wymogu etykietowania może skutkować sankcjami, takimi jak usunięcie filmu i demonetyzacja. Ponadto użytkownicy mogą zażądać usunięcia filmów, które symulują twarz lub głos możliwej do zidentyfikowania osoby.

YouTube zauważa jednak również, że nie wszystkie treści AI zostaną usunięte per se, na przykład jeśli jest to parodia lub satyra, jeśli osoba składająca wniosek jest możliwa do zidentyfikowania lub jeśli jest to film o znanej osobie.

YouTube nadal będzie miał dużą szarą strefę do moderowania.

Nie jest jasne, w jaki sposób YouTube planuje niezawodnie wykrywać treści AI i deepfake

YouTube twierdzi, że używa kombinacji ludzkiego i maszynowego uczenia się do egzekwowania wytycznych dla społeczności.

Wszelkie treści utworzone przy użyciu produktów i funkcji generatywnej sztucznej inteligencji YouTube będą wyraźnie oznaczone jako zmienione lub syntetyczne.

Brak wyjątków od parodii dla muzycznych deepfake’ów

Podczas przesyłania treści twórcy będą mieli nowe opcje wskazania, czy treść jest realistyczna, zmieniona czy syntetyczna. Według YouTube jest to szczególnie ważne w przypadku treści poruszających drażliwe tematy lub przedstawiających osoby publiczne.

Aby ostrzec użytkowników, że treść może być zmanipulowana lub syntetyczna, YouTube wprowadzi nową etykietę w polu opisu i będzie bardziej wyraźnie wyświetlać niektóre treści na wrażliwe tematy w odtwarzaczu wideo.

Partnerzy muzyczni mogą również zażądać usunięcia treści muzycznych generowanych przez sztuczną inteligencję, które naśladują unikalny śpiew lub głos artysty.

Czynniki brane pod uwagę przy określaniu żądania usunięcia obejmują to, czy treść jest przedmiotem wiadomości, analizy lub krytyki zsyntetyzowanych głosów.

W przypadku treści muzycznych generowanych przez sztuczną inteligencję, które naśladują unikalny śpiew lub głos artysty, nie będzie wyjątków dla parodii lub satyry.

Pozostałe artykuły