Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » Wrażliwe dane Samsunga wyciekły

Wrażliwe dane Samsunga wyciekły

by kapdes
samsung-wyciek-danych

Pracownicy Samsunga popełnili poważny błąd, korzystając z ChatGPT

Na pierwszy rzut oka ChatGPT może wydawać się narzędziem, które przyda się do wielu zadań w pracy. Ale zanim poprosisz chatbota o podsumowanie ważnych notatek lub sprawdzenie swojej pracy pod kątem błędów, warto pamiętać, że wszystko, czym dzielisz się z ChatGPT, może zostać wykorzystane do szkolenia systemu, a może nawet pojawić się w jego odpowiedziach dla innych użytkowników. To coś, czego kilku pracowników Samsunga prawdopodobnie powinno było być świadomych, zanim podobno podzielili się poufnymi informacjami z chatbotem.

Wkrótce po tym, jak dział półprzewodników Samsunga zaczął pozwalać inżynierom na korzystanie z ChatGPT, pracownicy przekazali mu tajne informacje co najmniej trzy razy, jak donosi The Economist Korea (zauważone przez Mashable). Jeden z pracowników poprosił chatbota o sprawdzenie kodu źródłowego wrażliwej bazy danych pod kątem błędów, inny poprosił o optymalizację kodu, a trzeci wprowadził do ChatGPT nagrane spotkanie i poprosił o wygenerowanie protokołu.

Raporty sugerują, że po dowiedzeniu się o wpadkach bezpieczeństwa, Samsung próbował ograniczyć zakres przyszłych faux pas poprzez ograniczenie długości podpowiedzi pracowników ChatGPT do kilobajta, czyli 1024 znaków tekstu. Firma podobno prowadzi również dochodzenie w sprawie trzech pracowników i buduje własnego chatbota, aby zapobiec podobnym wpadkom. Engadget skontaktował się z Samsungiem w celu uzyskania komentarza.

Polityka danych ChatGPT mówi, że jeśli użytkownicy nie wyrażą wyraźnej zgody, wykorzystuje on ich podpowiedzi do trenowania swoich modeli. Właściciel chatbota, firma OpenAI, namawia użytkowników, aby nie dzielili się tajnymi informacjami z ChatGPT w rozmowach, ponieważ „nie jest w stanie usunąć konkretnych podpowiedzi z historii użytkownika”. Jedynym sposobem na pozbycie się osobiście identyfikujących informacji na ChatGPT jest usunięcie konta – proces, który może potrwać do czterech tygodni.

Pozostałe artykuły