Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » Sztuczna inteligencja może pomóc rolnikom wykorzystać fundusze UE

Sztuczna inteligencja może pomóc rolnikom wykorzystać fundusze UE

by kapdes
fundusze-z-unii-europejskiej-eu-ai-sztuczna-inteligencja

Rumuńska agencja państwowa ds. inwestycji wiejskich wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby pomóc rolnikom ubiegać się o fundusze Unii Europejskiej

Agencja Finansowania Inwestycji Wiejskich (AFIR) powiedziała agencji Reuters, że nieco ponad dwa lata temu zaczęła korzystać z robotów firmy UiPath (PATH.N) zajmującej się automatyzacją oprogramowania.

Roboty przejęły czasochłonne zadania polegające na przeszukiwaniu państwowych baz danych w celu uzyskania rejestrów gruntów i rejestrów sądowych dla rolników, przedsiębiorców i instytucji państwowych ubiegających się o fundusze unijne.

Jak Wykorzystać Sztuczną Inteligencję W Życiu Codziennym?

„Automatyzacja oparta na sztucznej inteligencji odgrywa niezwykle ważną rolę w przyspieszaniu kluczowych procesów dla rolników i zwiększaniu ich wydajności” – powiedział dyrektor AFIR George Chirita.
Odkąd agencja zaczęła korzystać z robotów, obsłużyła wnioski o finansowanie o wartości 5,32 mld euro od ponad 50 000 rolników, firm i lokalnych instytucji, poinformowała agencja Reuters w pisemnych komentarzach.

Roboty zaoszczędziły pracownikom AFIR około 784 dni wyszukiwania dokumentów. 

Chociaż Rumunia stała się jednym z najbardziej aktywnych centrów technologicznych w Europie, z wysoko wykwalifikowaną siłą roboczą, nadal pozostaje w tyle za wieloma innymi krajami europejskimi w zakresie oferowania cyfrowych usług publicznych dla obywateli i przedsiębiorstw oraz ma trudności z wykorzystaniem miliardów euro z funduszy rozwojowych UE.
Dane Eurostatu wykazały, że tylko 28% Rumunów posiadało co najmniej podstawowe umiejętności cyfrowe w 2023 r., Poniżej średniej UE wynoszącej 54%. Cyfrowe usługi publiczne dla obywateli i przedsiębiorstw uplasowały się na poziomie 45 w porównaniu ze średnią unijną wynoszącą 84.

Pozostałe artykuły