Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » Startup AI Delphi chce tworzyć cyfrowe klony influencerów

Startup AI Delphi chce tworzyć cyfrowe klony influencerów

by kapdes
influencer

Startup AI Delphi chce udostępnić na szerszą skalę interakcje jeden na jeden z celebrytami i influencerami.

Nie można być wszędzie na raz – prawda? Tak można opisać model biznesowy Delphi. Celem startupu jest modelowanie osobistych chatbotów, tj. tworzenie osobowości, które można czatować, z wielu źródeł danych, takich jak czaty, e-maile, filmy z YouTube, pliki audio i inne.

Według własnych słów startupu, jest to „cyfrowa platforma klonowania, która przechwytuje twoje myślenie, udostępniając twoją wiedzę, doświadczenia, osobowość i opinie innym w spersonalizowany sposób”.

Firma jest wciąż w powijakach, do tej pory zebrała 2,7 miliona dolarów. Pod względem technicznym Delphi planuje polegać na modelach open-source, a obecne projekty są najwyraźniej budowane przy użyciu technologii OpenAI. Wyszkolone chatboty mogą być zintegrowane ze stronami internetowymi lub Slackiem, a nawet wywoływane telefonicznie.

Jeden influencer, miliony konwersacji

Podstawową ideą stojącą za Delphi jest umożliwienie znanym osobistościom interakcji z większą liczbą osób. Pomysł nie jest nowy: od czasu pojawienia się udanych LLM, influencerzy próbują wykorzystywać spersonalizowane chatboty do tworzenia nowych ofert dla swoich fanów i generowania dodatkowych przychodów.

Sukces Delphi będzie prawdopodobnie zależał od technicznej doskonałości jego wykonania i tego, jak blisko chatbota jest oryginał. Startup jest w prywatnej wersji beta od początku roku i twierdzi, że ma ponad 100 programistów chatbotów i tysiące użytkowników.

Najbardziej znane boty celebrytów to mówca motywacyjny Brian Tracy i producent muzyczny Illmind, który demonstruje swoją ofertę na poniższym filmie. Illmind pobiera 15 dolarów miesięcznie za rozmowę ze swoim „cyfrowym mentorem”.

Poza tym lista przykładowych botów Delphi obejmuje głównie przedsiębiorców. Lista oczekujących na usługę chatbota jest dostępna za pośrednictwem strony internetowej.

Jeśli platforma zostanie dalej otwarta, możliwe będzie również tworzenie cyfrowych klonów innych osób poprzez przesyłanie ich danych. Umożliwiłoby to również tworzenie klonów osób, które już zmarły. Nie jest jeszcze jasne, jak startup planuje poradzić sobie z tym na dużą skalę.

Źródło: refreshmiami.com/delphi-raises-2-7m-for-ai-powered-digital-cloning-platform/

Pozostałe artykuły