Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » Midjourney v6 jest już dostępny do testów alfa

Midjourney v6 jest już dostępny do testów alfa

by kapdes
midjournej-v6

Midjourney udostępnia pierwszą wersję alfa długo oczekiwanego modelu V6.

Oparte na sztucznej inteligencji narzędzie do generowania obrazów Midjourney wydało swoją najnowszą wersję, Midjourney v6. Nowa wersja obiecuje szereg ulepszeń i nowych funkcji mających na celu poprawę komfortu użytkowania i generowanie bardziej realistycznych obrazów. Nowa wersja jest efektem dziewięciu miesięcy ciężkiej pracy i badań zespołu Midjourney.

Niektóre z nowych funkcji w Midjourney v6 obejmują:

  • Znacznie dokładniejsze podążanie za podpowiedziami, a także dłuższe podpowiedzi
  • Poprawiona spójność i znajomość modeli
  • Ulepszone podpowiadanie i remiksowanie obrazów
  • Ulepszone upscalery, zarówno z trybem „subtelnym”, jak i „kreatywnym” (zwiększa rozdzielczość 2x)

Midjourney v6 – zmiany

Niektóre funkcje, które były wcześniej dostępne w Midjourney v5, nie są jeszcze obsługiwane w pierwszej wersji Midjourney v6. Oczekuje się jednak, że funkcje te zostaną dodane w ciągu następnego miesiąca.

Deweloperzy podkreślają, że Midjourney v6 jest nadal w fazie testów alfa i może ulec znacznym zmianom w przyszłości. Szybkość, jakość obrazu, spójność, śledzenie w czasie rzeczywistym i dokładność tekstu zostaną poprawione w nadchodzących tygodniach – pierwsza aktualizacja już zwiększyła prędkość ponad dwukrotnie.

Ponieważ Midjourney v6 może generować bardziej realistyczne obrazy niż poprzednie wersje, firma wzmocniła swoje systemy moderacji i zamierza bardziej rygorystycznie egzekwować standardy społeczności.

Prompt scrap nie jest już konieczny

Zespół zaleca również dostosowanie stylu promptu w porównaniu do starszych wersji i zapewnia kilka wskazówek:

  • V6 jest znacznie bardziej wrażliwy na prompty. Unikaj „śmieci”, takich jak „nagradzane, fotorealistyczne, 4k, 8k”.
  • Jeśli chcesz czegoś bardziej fotograficznego / mniej opiniotwórczego / bardziej dosłownego, powinieneś prawdopodobnie domyślnie użyć –style raw
  • Niższe wartości –stylize (domyślnie 100) mogą mieć lepsze szybkie zrozumienie, podczas gdy wyższe wartości (do 1000) mogą mieć lepszą estetykę.

Midjourney V6 jest dostępny za pośrednictwem Discorda.

Aby uzyskać dostęp do wersji szóstej, musisz wybrać ją jako domyślny model w ustawieniach lub dołączyć -v 6 na końcu każdego promptu. Zapewni to użycie prawidłowego modelu i nadal pozwoli na domyślne korzystanie z wersji 5.2.

Pozostałe artykuły