Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » Meta AI szkolone na naszych postach z Facebooka i Instagrama

Meta AI szkolone na naszych postach z Facebooka i Instagrama

by kapdes
1

Firma kierowana przez Marka Zuckerberga uruchomiła własnego asystenta AI

Asystent AI został przeszkolony przy użyciu publicznie dostępnych postów na Facebooku i Instagramie, zgodnie z raportem Reutersa.

Sztuczna inteligencja Meta przeszkolona w zakresie postów na Instagramie i Facebooku
W raporcie Reutersa cytowany jest prezes Meta ds. globalnych Nick Clegg, który powiedział, że niedawno uruchomiony asystent AI firmy został w dużej mierze przeszkolony w zakresie danych publicznie dostępnych na Facebooku i Instagramie. 

Zdjęcia i filmy udostępnione publicznie przez użytkowników zostały wykorzystane do szkolenia Meta AI.

Zdjęcia i filmy udostępniane tylko bliskim znajomym nie były wykorzystywane przez firmę.

Clegg dodał również, że Meta nie wykorzystywała żadnych prywatnych czatów swoich użytkowników do szkolenia chatbota. Firma podjęła również kroki w celu odfiltrowania prywatnych danych z publicznych zbiorów danych wykorzystywanych do szkolenia.

„Staraliśmy się wykluczyć zbiory danych, które mają dużą przewagę danych osobowych” – powiedział Clegg i dodał, że „zdecydowana większość” danych wykorzystywanych przez Meta do szkolenia była publicznie dostępna. Na przykład LinkedIn nie był używany przez Meta, ponieważ zawierał prywatne treści użytkowników.

Meta AI

Meta mówiła o swoim nowym asystencie AI i powiedziała, że będzie się nazywał Meta AI. Asystent AI może również generować obrazy dzięki partnerstwu Mety z Microsoft Bing.

„Meta AI to nowy asystent, z którym możesz wchodzić w interakcje jak z osobą, dostępny w WhatsApp, Messengerze, Instagramie, a wkrótce w inteligentnych okularach Ray-Ban Meta i Quest 3. Jest zasilany przez niestandardowy model, który wykorzystuje technologię Llama 2 i nasze najnowsze badania nad dużym modelem językowym (LLM). W czatach tekstowych Meta AI ma dostęp do informacji w czasie rzeczywistym dzięki naszej współpracy z wyszukiwarką Bing i oferuje narzędzie do generowania obrazów” – napisała firma na swoim blogu.

Oprócz MetaAI, firma poinformowała, że wprowadziła również 28 innych chatbotów AI o różnych osobowościach. Takie posunięcie Meta było oczekiwane, ponieważ w przeszłości pojawiły się plotki o tym, że firma kierowana przez Marka Zuckerberga pracuje nad chatbotami AI o różnych osobowościach.

Pozostałe artykuły