Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » Japoński rząd chce wykorzystać sztuczną inteligencję do ostrzegania przed niedźwiedziami.

Japoński rząd chce wykorzystać sztuczną inteligencję do ostrzegania przed niedźwiedziami.

by kapdes
ostrzeganie--niedzwiedzie-ai

Japoński rząd planuje przetestować system sztucznej inteligencji do wykrywania niedźwiedzi.

Aby lepiej radzić sobie z rosnącą liczbą ataków zwierząt na ludzi.

W ramach systemu sztuczna inteligencja będzie wykorzystywać nagrania z kamer bezpieczeństwa do natychmiastowego wykrywania niedźwiedzi i udostępniania informacji odpowiednim służbom. Pilotażowy program ma rozpocząć się latem w prefekturze Toyama w środkowej Japonii.

Jeśli okaże się skuteczny, system sztucznej inteligencji może zostać wdrożony w prefekturach, w których odnotowano częste obserwacje niedźwiedzi w pobliżu obszarów mieszkalnych.
Plan jest odpowiedzią na 198 ataków niedźwiedzi na ludzi w 19 prefekturach w poprzednim roku. Incydenty te spowodowały 219 osób rannych, w tym sześć zgonów, co stanowi rekordowy wynik od 2006 roku, kiedy dostępne były porównywalne dane.

Uważa się, że za zwiększoną liczbą niedźwiedzi wkraczających na tereny zamieszkane przez ludzi stoją niewystarczające źródła pożywienia dla niedźwiedzi z powodu słabych upraw.

Jak Wykorzystać Sztuczną Inteligencję W Życiu Codziennym?

Rząd zintensyfikował wysiłki w celu przeciwdziałania atakom niedźwiedzi w ramach polityki opracowanej w lutym, a szybkie wykrywanie zwierząt, gdy pojawiają się na obszarach miejskich, a także szybka wymiana informacji między policją, gminami i lokalnymi myśliwymi są postrzegane jako kluczowe.

Oczekuje się, że nowy system będzie pomocny, ponieważ łączy sztuczną inteligencję z rządowymi, miejskimi i prywatnymi sieciami kamer.

W ramach testów w prefekturze Toyama system ma wykorzystywać kamery zainstalowane w celu nadzoru i zarządzania katastrofami przez centralne i prefekturalne obiekty rządowe, a także te wykorzystywane przez przedsiębiorstwa użyteczności publicznej.

Współpraca z podmiotami prywatnymi pozwoliłaby na szersze pokrycie obszarów miejskich, brzegów rzek i obszarów górskich.

Oddzielny eksperyment mający na celu monitorowanie niedźwiedzi planowany jest również w prefekturze Iwate w północno-wschodniej Japonii. Będzie on obejmował wykorzystanie automatycznych kamer, które mogą wykrywać ruchy zwierząt.

Pozostałe artykuły