Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » Jak zarobić 2 000 do 15 000 dolarów? Włam się do Binga!

Jak zarobić 2 000 do 15 000 dolarów? Włam się do Binga!

by kapdes
bing

Program nagród Microsoftu za włamania na Bing brzmi jak łatwe pieniądze

Microsoft uruchomił nowy program nagród za błędy w Bing Ai, który oferuje nagrody w wysokości od 2 000 do 15 000 dolarów dla testerów bezpieczeństwa, którzy odkryją luki w produktach Bing AI.

Do czego można się włamać? 

Pierwszym kwalifikującym się produktem jest pakiet Bing AI, w tym Bing Chat, Bing Chat for Business, Bing Image Creator oraz integracje Bing AI z aplikacją Microsoft Start i aplikacją Skype Mobile.

Microsoft poszukuje między innymi ataków typu „prompt injection”, które wpływają również na GPT-4 OpenAI, fałszywych lub obraźliwych wiadomości na czacie oraz podejrzewanych wycieków kodu i monitów systemowych.

Gdzie się zgłosić?

Można je zgłaszać za pośrednictwem portalu MSRC Researcher Portal, a pytania kierować na adres bounty@microsoft.com. Nagrody zależą od wagi i jakości znalezionych luk w zabezpieczeniach. Więcej informacji można znaleźć na stronie programu Microsoft AI Bounty.

Bing – trudny start

Uruchomienie programu nastąpiło po serii usterek, które nękały Bing Chat od czasu jego wprowadzenia w lutym. Microsoft był najwyraźniej świadomy tych wad przed uruchomieniem, ale mimo to zdecydował się kontynuować.

Badanie przeprowadzone przez AlgorithmWatch pokazuje, że Bing dostarcza nieprawidłowych informacji w związku z wyborami. Pomimo tej nierzetelności, Microsoft nadal oferuje czat jako źródło informacji. Microsoft wykorzystał również Bing do nieoznakowanych reklam swoich produktów.

Bing stał się ogólnie dostępny w maju 2023 roku. Microsoft rozwija Bing  podobnie jak ChatGPT OpenAI, dodając nowe funkcje, takie jak odpowiedzi obrazem, historia czatu i wtyczki, aby przekształcić Bing Chat z produktu w platformę.

Microsoft zintegrował Bing Chat ze swoją przeglądarką Edge i innymi przeglądarkami oraz oferuje wersję dla przedsiębiorstw. Wtyczki, takie jak OpenTable lub Wolfram Alpha, zostały zaprojektowane, aby pomóc w bardziej złożonych zadaniach, takich jak rezerwacje w restauracjach i matematyka, podobnie jak koncepcja wtyczki ChatGPT.

W szczególności Microsoft chce pozycjonować Bing Chat jako „drugiego pilota dla sieci”, rzucając wyzwanie dominacji Google w wyszukiwaniu i potencjalnie tworząc nowy ekosystem treści. Jednak Kevin Scott, CTO Microsoftu, powiedział niedawno Nilayowi Patelowi z The Verge, że do tej pory osiągnęli tylko „niewielki wzrost udziału w rynku”, choć zrobili to „w sposób, którego wcześniej nie widzieliśmy”.

Źródło: www.microsoft.com/en-us/msrc/bounty-ai

Pozostałe artykuły