Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » „iPhone’a AI”? CEO OpenAI Sam Altman i Sir Jony Ive mogą połączyć siły

„iPhone’a AI”? CEO OpenAI Sam Altman i Sir Jony Ive mogą połączyć siły

by kapdes
iphoneai

iPhone Ai?

Dyrektor generalny OpenAI, Sam Altman, podobno współpracuje z byłym projektantem Apple, firmą LoveFrom Sir Jony’ego Ive’a, nad urządzeniem konsumenckim, które ma być „iPhone’em sztucznej inteligencji”.

Ive, najbardziej znany ze swojej roli w oryginalnym projekcie iPhone’a, i CEO OpenAI Sam Altman prowadzą wstępne, ale poważne rozmowy w celu opracowania nowego sprzętu AI, według The Information i The Financial Times. Altman chce stworzyć produkt konsumencki wykorzystujący technologię OpenAI i postrzega LoveFrom jako idealnego partnera do urzeczywistnienia tej wizji.

Finansowanie projektu może obejmować 1 miliard dolarów od japońskiego konglomeratu SoftBank, kierowanego przez CEO Masayoshi Sona, według Financial Times. Son planuje odegrać strategiczną rolę w swojej firmie ARM zajmującej się projektowaniem chipów, w której SoftBank ma 90 procent udziałów. Altman, Ive i Son rzekomo rozważają utworzenie firmy, która połączyłaby talenty i technologie ich grup.

Od dotyku do głosu?

Wielka wizja polega na odtworzeniu przełomowego efektu iPhone’a poprzez stworzenie bardzo naturalnego i intuicyjnego doświadczenia użytkownika poprzez interakcję ze sztuczną inteligencją. Jak dotąd dyskusje podobno nie posunęły się do punktu, w którym zidentyfikowano docelowy współczynnik kształtu. Proces ten może zająć lata.

W przeciwieństwie do poprzednich projektów smartfonów, nacisk prawdopodobnie zostanie przeniesiony z czasu ekranowego, który Ive krytykował w przeszłości. Biorąc pod uwagę entuzjazm Altmana dla niedawno zaprezentowanej głosowej wersji ChatGPT na smartfony, urządzenie sterowane głównie głosem byłoby logiczne i mogłoby zaspokoić zapotrzebowanie na bardziej naturalny interfejs.

Udane wejście na rynek sprzętu konsumenckiego mogłoby wzmocnić pozycję OpenAI na konkurencyjnym rynku sztucznej inteligencji. Meta, ze swoimi zestawami słuchawkowymi XR, i Google, ze swoimi smartfonami Pixel i Androidem, mają na rynku odpowiednie urządzenia, które w dużym stopniu opierają się na sztucznej inteligencji. Apple również rozszerza możliwości AI iPhone’a. Wszystkie trzy firmy wypuściły już asystentów głosowych dla swoich urządzeń

Pozostałe artykuły