Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » Inteligentne okulary RizzGPT słuchają Twoich rozmów i podpowiadają

Inteligentne okulary RizzGPT słuchają Twoich rozmów i podpowiadają

by kapdes
RizzGPT-smart-glasses-inteligentne-okulary

Pożegnaj się z niezręcznymi pierwszymi randkami! Inteligentne okulary RizzGPT słuchają Twoich rozmów i podpowiadają Ci co powiedzieć w czasie rzeczywistym

Inżynierowie z Uniwersytetu Stanforda stworzyli rozwiązanie – inteligentne okulary, które mówią ci dokładnie to, co masz powiedzieć.

Określone jako „RizzGPT” – gdzie „rizz” odnosi się do zdolności do uwodzenia romantycznego zainteresowania, podobnie jak charyzma – okulary wyświetlają odpowiedzi w postaci tekstu na twoich oczach.

Mikrofon odbiera to, co mówi rozmówca, a okulary wykorzystują ChatGPT – chatbota napędzanego sztuczną inteligencją (AI) – do generowania potencjalnych odpowiedzi.

Wykorzystują technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR), aby użytkownik mógł jednocześnie widzieć tekst i osobę przed sobą.

RizzGPT smart glasses

Okulary RizzGPT zostały ogłoszone na Twitterze w zeszłym miesiącu przez studenta Bryana Hau-Ping Chiang..

Napisał: 'Pożegnaj się z niezręcznymi randkami i rozmowami o pracę

’Zrobiliśmy rizzGPT – real-time Charisma as a Service (CaaS) to słucha twojej rozmowy i mówi ci dokładnie, co powiedzieć dalej. 'Zbudowany przy użyciu GPT-4, Whisper i okularów Monocle AR’.

GPT-4 jest najnowszą wersją dużego modelu językowego ChatGPT i jest jeszcze bardziej wydajny niż oryginał, podczas gdy Whisper jest narzędziem do rozpoznawania głosu. Monocle AR to technologia opracowana przez Brilliant Labs, które również zbudowało i przekazało wyświetlacz przypominający monokl, który jest przymocowany do jednej z soczewek. vTen monokl zawiera kamerę i mikrofon, i wyświetla tekst nad tym, co użytkownik może zobaczyć w czasie rzeczywistym. Mikrofon wykrywa dźwięk i wysyła go do telefonu podłączonego przez Bluetooth, który następnie używa programu Whisper do przekształcenia go w tekst.

Tekst ten jest przekazywany do GPT-4, który generuje odpowiedź, a ta jest wysyłana z powrotem do soczewki RizzGPT, aby wyświetlić ją w AR.

’Wszystko to dzieje się, gdy użytkownik nadal wygląda na zaangażowanego + uważnego w rozmowie! Nie ma żadnego przełączania kontekstu’ – napisał na Twitterze pan Chiang.

Twórcy mówią, że okulary są w stanie rozpoznać, kiedy zostało zadane pytanie i produkować potencjalne odpowiedzi w ciągu kilku sekund. Przypominają one „Google Glass”, wyświetlacz montowany na głowie, który mógł wyświetlać informacje obok tego, co widzi użytkownik. Te zostały już wycofane i są powszechnie uważane za porażkę giganta technologicznego.

ineligentneokulary

W filmie demonstracyjnym zamieszczonym na Twitterze instruktor Stanford Alix Cui rozmawia ze studentem Varunem Shenoyem, który nosi okulary RizzGPT.

Pan Cui mówi: „Cześć Varun, słyszałem, że szukasz pracy, aby uczyć React Native”.

Po kilku sekundach generowana jest odpowiedź, a pan Shenoy odczytuje ją na głos.

Mówi: „Dziękuję za zainteresowanie. Studiowałem React Native przez ostatnie kilka miesięcy i jestem pewien, że posiadam umiejętności i wiedzę niezbędną do pracy.

Oprócz tych nerwowych pierwszych randek, studenci mają nadzieję, że ich urządzenie może pomóc tym, którzy mają lęk społeczny i którzy zmagają się z publicznymi wystąpieniami.

Pan Chiang zatweetował: 'Wyobrażamy sobie nową erę ambient computing włączoną przez AR + AI, gdzie każdy ma swojego osobistego asystenta dostępnego 24/7. to jak posiadanie Boga obserwującego twoje życie i mówiącego ci dokładnie, co robić dalej’.

Od tego czasu zaktualizował specyfikację o LifeOS, system, który rozpoznaje twarze, a następnie wyświetla obok nich odpowiednie informacje na podstawie tekstów, które do siebie wysłaliście.

’Współdziałanie AI i AR na nowo zdefiniuje komputery osobiste i pomoże nam uwolnić nasz pełny potencjał’ – zatweetował.