Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » Inicjatywa „AI Ready”: Amazon zamierza bezpłatnie przeszkolić dwa miliony osób

Inicjatywa „AI Ready”: Amazon zamierza bezpłatnie przeszkolić dwa miliony osób

by kapdes
ai-ready

Inicjatywa „AI Ready”: Amazon zamierza bezpłatnie przeszkolić dwa miliony osób w zakresie sztucznej inteligencji do 2025 r.

Amazon ogłosił AI Ready, inicjatywę mającą na celu zapewnienie bezpłatnego szkolenia w zakresie sztucznej inteligencji dwóm milionom ludzi na całym świecie do 2025 roku.

Program obejmuje trzy nowe projekty: osiem bezpłatnych kursów na temat sztucznej inteligencji i generatywnej sztucznej inteligencji, AWS Generative AI Fellowship dla ponad 50 000 studentów oraz współpracę z Code.org w celu wprowadzenia studentów w generatywną sztuczną inteligencję.

Bezpłatne kursy AI dla różnych poziomów umiejętności

Kursy oferowane za pośrednictwem AWS Educate i AWS Skill Builder obejmują zakres od wprowadzającego do zaawansowanego i są przeznaczone zarówno dla liderów biznesu, jak i specjalistów technicznych.

Ponadto Amazon uruchamia program AWS Generative AI Fellowship, na który przeznaczono ponad 12 milionów dolarów. Zapewnia on bezpłatny dostęp do nowego kursu Udacity na temat generatywnej sztucznej inteligencji. Celem jest wsparcie ponad 50 000 studentów.

Współpraca z Code.org obejmuje „Hour of Code Dance Party: AI Edition”, aby wprowadzić uczniów w kodowanie i sztuczną inteligencję „w zabawny sposób”.

Najnowsze posunięcia Amazona w dziedzinie sztucznej inteligencji

Amazon podobno opracowuje duży model językowy o nazwie „Olympus”, aby konkurować z OpenAI, Microsoftem i Google w generatywnej sztucznej inteligencji. Ogłoszenie może nastąpić w grudniu.

Amazon planuje również zainwestować do 4 miliardów dolarów w startup AI Anthropic, zapewniając sobie kluczowego partnera w generatywnej sztucznej inteligencji oraz dostęp do modeli AI i chatbotów, takich jak Claude. Anthropic przeniesie swoje oprogramowanie do infrastruktury chmury Amazon Web Services (AWS) i będzie trenować swoje modele AI przy użyciu chipsetów Amazon Trainium i Inferentia.

Aby „zmaksymalizować zasoby dla rozwoju generatywnej sztucznej inteligencji”, Amazon planuje również zlikwidować setki miejsc pracy w swoim dziale Alexa, zgodnie z wewnętrzną notatką.

Pozostałe artykuły