Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » Humane’s AI Pin ciekawe i drogie urządzenie

Humane’s AI Pin ciekawe i drogie urządzenie

by kapdes
ai-pin

Humane’s AI Pin

To ciekawe i drogie urządzenie do noszenia ze sztuczną inteligencją, które będzie dostępne w USA od 16 listopada.

Startup Humane opublikował wszystkie szczegóły dotyczące swojego pierwszego urządzenia do noszenia, AI Pin. Urządzenie do noszenia, które znajduje się już na liście „Najlepszych wynalazków 2023 roku” magazynu Time, mocuje się magnetycznie do ubrania za pomocą baterii i wykorzystuje kombinację zastrzeżonego oprogramowania Cosmos i modeli sztucznej inteligencji, takich jak GPT-4 OpenAI, do wykonywania swoich funkcji.

Obejmuje to połączenia, tłumaczenia głosowe, wiadomości, rekomendacje i informacje kontekstowe, takie jak rozpoznawanie informacji o wartościach odżywczych żywności lub sugerowanie pobliskiej restauracji, która pasuje do preferencji użytkownika. Firma twierdzi, że działa to całkowicie natywnie, bez konieczności pobierania aplikacji. Zamiast tego Cosmos wykorzystuje w tle „Ai Bus”, platformę sztucznej inteligencji, która wybiera odpowiednie oprogramowanie w chmurze i modele sztucznej inteligencji na podstawie żądania użytkownika.

„Trust Light” pokazuje otoczeniu, że je nagrywasz

Wbudowane czujniki mogą być również używane do robienia zdjęć lub nagrywania filmów. Gdy jeden z czujników lub mikrofon jest aktywny, „Trust Light” świeci się, aby powiadomić osoby znajdujące się w pobliżu, że nagrywanie jest wykonywane. Trust Light świeci w różnych kolorach w zależności od tego, który czujnik jest aktywny. Skierowany do góry głośnik został zaprojektowany tak, aby zapewnić wyraźną słyszalność odpowiedzi audio bez echa we wszystkich kierunkach.

Dostępny w trzech kolorach – Eclipse, Equinox i Lunar – AI Pin ma własną małą baterię, waży 34,2 grama i może być sterowany głosem, touchpadem lub dłonią. Akumulator – lub „wzmacniacz baterii” – waży zaledwie 20,5 grama. Urządzenie mierzy około 45 mm x 47,5 mm i ma nieco mniej niż 23 mm grubości, z baterią w najgrubszym punkcie. Jeśli chcesz obejść się bez dołączonej baterii, możesz zamówić alternatywne klipsy magnetyczne.

Aparat wykonuje zdjęcia o rozdzielczości 13 MP, ale nie ma jeszcze informacji na temat rozdzielczości wideo. Kamera jest ultraszerokokątna, z polem widzenia 120° i przysłoną f/2.4. Czujnik 3D to pośrednia kamera czasu przelotu z 125° FOV, przysłoną f/1.4 i 4-elementowym obiektywem o rozdzielczości 640×480 VGA. Akcelerometr, żyroskop, magnetometr i GPS są również zintegrowane.

AI Pin kosztuje 699 USD plus 24 USD miesięcznie

AI Pin jest zasilany przez układ Snapdragon i jest wyposażony w Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1 i LTE. Sieć używana w USA to Humane Wireless Service, która jest obsługiwana przez T-Mobile. Oprócz OpenAI i T-Mobile, początkowymi partnerami Humane są Microsoft, Google, Slack i Tidal.

Humane AI Pin zaczyna się od 699 USD za kompletny pakiet, który obejmuje AI Pin, dwa wzmacniacze baterii, podkładkę ładującą, kable i adaptery oraz etui ładujące. Istnieje również opłata abonamentowa w wysokości 24 USD miesięcznie, która obejmuje synchronizację i przechowywanie wszystkich zdjęć i filmów, nieograniczony dostęp do wszystkich usług AI oraz zryczałtowaną stawkę za rozmowy, SMS-y i dane, w tym własny numer telefonu komórkowego.

Pozostałe artykuły