Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » GPT Store i ChatGPT dla zespołów

GPT Store i ChatGPT dla zespołów

by kapdes

OpenAI uruchamia GPT Store i ChatGPT dla zespołów

OpenAI rozszerza ChatGPT o wcześniej ogłoszony GPT Store dla niestandardowych GPT i uruchamia nowy Team Plan dla mniejszych zespołów i firm.

Za jednym zamachem OpenAI wprowadziło dwie nowe funkcje dla ChatGPT, które mogą przynieść korzyści zarówno użytkownikom prywatnym, jak i profesjonalnym.

Dzięki nowemu Team Planowi, OpenAI chce przekonać więcej firm do integracji narzędzi takich jak GPT-4, DALL-E 3 i Advanced Data Analysis z ich codzienną pracą.

GPT Store ma sprawić, że ChatGPT będzie bardziej przydatny w określonych sytuacjach i pomoże przebrnąć przez morze niestandardowych GPT.

ChatGPT Team ma na celu ułatwienie dostępu dla zespołów

ChatGPT Team oferuje firmom interfejs administracyjny, który ułatwia dystrybucję oprogramowania do większej liczby pracowników niż kupowanie subskrypcji dla każdego pracownika.

Przy cenie od 25 do 30 dolarów miesięcznie za osobę (w zależności od tego, czy płacisz miesięcznie czy rocznie), cena jest od pięciu do dziesięciu dolarów wyższa niż ChatGPT Plus dla osób fizycznych (20 dolarów za konto).

ChatGPT Team jest przeznaczony dla maksymalnie 150 osób. Dla większych firm OpenAI oferuje ChatGPT Enterprise z dodatkowymi funkcjami.

Według zapowiedzi, ChatGPT Team oferuje dostęp do modelu 32K GPT-4, podczas gdy GPT-4 Turbo zaimplementowany w ChatGPT Plus oferuje już okno kontekstowe 128K. Rozmiar okna kontekstowego opisuje, ile informacji model może przetwarzać jednocześnie. Im większe okno kontekstowe, tym więcej informacji może być przetwarzanych.

Z ogłoszenia OpenAI nie wynika jasno, czy tylko model 32K będzie dostępny w planie Team, czy też może być używany jako dodatek do Turbo z 128K. W tym drugim przypadku pojawia się pytanie, jaką przewagę miałby model 32K nad Turbo. Jeśli dostępny byłby tylko model 32K, to prawdopodobnie byłaby to wada w porównaniu do ChatGPT Plus.

chatgpt-team

Po stronie plusów ChatGPT Team

Istnieje wyższy, nieokreślony limit liczby wiadomości, które można wysłać w danym przedziale czasowym. ChatGPT Plus ma obecnie limit 40 wiadomości w ciągu trzech godzin. Unikalną cechą Team Planu jest oddzielny obszar, w którym zweryfikowane GPT mogą być udostępniane wewnętrznie.

OpenAI podkreśla również, że czaty z kont zespołowych nie będą wykorzystywane do szkoleń. Użytkownicy ChatGPT Plus mogą zrezygnować z danych szkoleniowych tylko wtedy, gdy zrezygnują z wygody historii czatu.

ChatGPT Team jest łącznikiem między ChatGPT Plus i Enterprise, rozwiązaniem dla przedsiębiorstw uruchomionym jesienią ubiegłego roku. W grudniu 2023 r. OpenAI stwierdziło, że nie jest w stanie nadążyć za popytem, a wiele tysięcy firm znajduje się na liście oczekujących. Nowy plan może złagodzić to wąskie gardło.

GPT Store: Niestandardowe chatboty GPT od stron trzecich

Niestandardowe chatboty GPT są dostępne do użytku biznesowego i osobistego od listopada. Sklep GPT został ogłoszony przez OpenAI podczas prezentacji GPT w listopadzie, ale musiał zostać odłożony na kilka tygodni z powodu zawirowań związanych ze zwolnieniem Sama Altmana.

gpt-store

OpenAI planuje wyselekcjonować wyróżniające się GPT na stronie głównej sklepu.

Według OpenAI, od czasu uruchomienia tej funkcji w listopadzie, utworzono ponad trzy miliony GPT. To dużo do zarządzania.

Najlepszy program monetyzacji GPT zostanie również uruchomiony w USA w tym kwartale. OpenAI nie ogłosiło jeszcze, jak dokładnie będzie dzielić się przychodami z twórcami chatbotów.

Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy pomocne chatboty będą zarabiać pieniądze dla swoich właścicieli. Dema GPT, które OpenAI opublikowało do tej pory (np. jako asystent pralki, generator przepisów lub nauczyciel matematyki) należą do kategorii „całkiem fajne”, ale nie dodają zbyt wiele wartości w porównaniu do tradycyjnego ChatGPT, któremu można zadawać podobne pytania.

Aby opublikować swoje GPT w sklepie, musisz upublicznić swoje GPT i zweryfikować swój profil twórcy, korzystając zarówno z automatycznych, jak i ludzkich procedur weryfikacji.

Pozostałe artykuły