Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » Google wprowadza „Magic Compose”, obsługiwane przez Bard.

Google wprowadza „Magic Compose”, obsługiwane przez Bard.

by kapdes
bard-ai

Google wprowadza "Magic Compose", obsługiwane przez Bard. Oto, co robi to narzędzie

Podczas niedawnego wydarzenia I/O 2023 Google zapowiedziało „Magic Compose”, narzędzie oparte na sztucznej inteligencji (AI), które pomaga użytkownikom w tworzeniu wiadomości tekstowych. Teraz gigant technologiczny wprowadził Magic Compose, robiąc to wyłącznie dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych.

Czym jest Magic Compose?

Według Google jest to „eksperymentalna funkcja w aplikacji Wiadomości Google. Tworzy stylizowane, sugerowane odpowiedzi w kontekście wiadomości”.

Jak działa Magic Compose?

W tym celu Google włączyło swojego chatbota AI, Bard, do Magic Compose. Bard również zadebiutował na początku tego roku, w marcu.

Magic Compose: Funkcje

  • Na razie narzędzie wyśle do 20 poprzednich wiadomości na serwery Google, które z kolei wygenerują sugestie dotyczące rozpoczęcia rozmowy, odpowiedzi na rozmowę lub przepisania zredagowanej wiadomości w różnych stylach.
  • Należy jednak zauważyć, że wiadomości z załącznikami, wiadomości głosowe i obrazy nie są wysyłane na serwery; tylko te z podpisami obrazów i transkrypcjami głosowymi.
  • Istnieje siedem różnych stylów, w których Magic Compose przeformułowuje tekst: Chill, Excited, Formal, Lyrical, Remix, Shakespeare i Short.
  • Funkcja została zaprojektowana specjalnie dla RCS (Rich Communication Services) w aplikacji Wiadomości; aby uzyskać do niej dostęp, użytkownicy muszą włączyć ją w menu Ustawienia aplikacji.
  • Po włączeniu Magic Compose można uzyskać dostęp do ikony ołówka w polu tekstowym. Ponadto nie przechowuje wiadomości ani nie wykorzystuje ich do trenowania modeli uczenia maszynowego.

Magic Compose, a prywatność

Pod koniec maja Google strzeliło sobie w stopę, jeśli chodzi o ochronę wysyłanych wiadomości. Okazuje się, że funkcja Magic Compose AI, którą Google wbudowuje w Wiadomości, łamie szyfrowanie, wysyłając wiadomości z powrotem na serwery Google. To duży problem i doskonały przykład tego, dlaczego Apple powinno trzymać RCS z dala od iPhone’a.

Mówiąc o RCS, Google nie marnowało czasu na I/O 2023, aby wyśmiewać się z Apple. Google poruszył wszystkie funkcje RCS, w tym szyfrowanie end-to-end, zanim wykonał cienko zawoalowane strzały w stronę Apple, iPhone’a i iOS.

Wysyłanie wysokiej jakości obrazów i wideo, otrzymywanie powiadomień o wpisywaniu i szyfrowanie end-to-end powinny działać.

Następnie Google zaprezentowało Magic Compose, funkcję generatywnej sztucznej inteligencji, która pojawi się w przyszłości w Wiadomościach Google. Niekoniecznie potrzebowaliśmy funkcji sztucznej inteligencji w wiadomościach, ale Google dołożył wszelkich starań, aby wrzucić sztuczną inteligencję do wszystkiego na I/O 2023.

I nie musieliśmy długo czekać, aby to przetestować. Generatywna sztuczna inteligencja jest już dostępna w Wiadomościach Google, a Magic Compose jest dostępny w wersji beta. Android Police wskazuje na stronę wsparcia Google, która mówi, że Magic Compose jest dostępny tylko dla rozmów RCS w aplikacji Wiadomości. Nie jest to niespodzianka ani problem. Ulepszenie RCS ma sens dla Google, zwłaszcza biorąc pod uwagę rywalizację z iMessage Apple.

Jednak, jak zauważa Android Police, Magic Compose łamie szyfrowanie end-to-end (E2EE). To jedna z najważniejszych funkcji iMessage, Signal, WhatsApp i innych aplikacji do czatowania. Funkcja, którą Google starał się wprowadzić do RCS. Nie zapominajmy jednak, że Google wspomniał o E2EE podczas segmentu Wiadomości na I/O 2023.

Google nie przechowuje wiadomości ani nie wykorzystuje ich do trenowania modeli uczenia maszynowego. Do 20 poprzednich wiadomości, w tym emotikony, reakcje i adresy URL, są wysyłane na serwery Google i wykorzystywane wyłącznie do tworzenia sugestii związanych z rozmową. Wiadomości z załącznikami, wiadomości głosowe i obrazy nie są wysyłane na serwery Google, ale podpisy obrazów i transkrypcje głosowe mogą być wysyłane.

Oczywiście można uniknąć włączania Magic Compose, ponieważ funkcja Wiadomości Google jest opcjonalna. Obawiam się jednak, że wiele osób po prostu włączy tę funkcję, nie biorąc pod uwagę konsekwencji dla prywatności.

To duży problem.

Prywatne wiadomości nie są już prywatne. Firma nie powinna mieć możliwości złamania E2EE na swoich platformach komunikacyjnych. Nawet jeśli chodzi o funkcje generatywnej sztucznej inteligencji nowej generacji. To jeszcze jeden powód, dla którego Apple nie powinno dodawać obsługi RCS do swojej aplikacji iMessage.

Co prawda Magic Compose testuje aktualnie ograniczona liczba użytkowników w USA, ale na wszelki wypadek nie wpisywałbym tam danych poufnych… Za przykład niech posłuży przypadek pracowników Samsunga i ChatuGPT

Pozostałe artykuły