Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » Google planuje “serię modeli nowej generacji” na 2024 rok

Google planuje „serię modeli nowej generacji” na 2024 rok

by kapdes
google-gemini-2024

Strategia Google Ai w 2024

Według dyrektora generalnego Alphabet, Gemini Google jest tylko pierwszym z serii modeli sztucznej inteligencji nowej generacji, które Google planuje wprowadzić na rynek w 2024 roku.

Dzięki multimodalnemu modelowi Gemini AI, Google chce przynajmniej dogonić GPT-4 OpenAI. Oczekuje się, że model ten zostanie wydany jeszcze w tym roku. W niedawnym kwartalnym wezwaniu do zapłaty, dyrektor generalny Alphabet Sundar Pichai powiedział, że Google „przygotowuje model”.

Gemini zostanie wydany w różnych rozmiarach i z różnymi możliwościami i będzie natychmiast wykorzystywany we wszystkich wewnętrznych produktach, powiedział Pichai. Jest więc prawdopodobne, że Gemini zastąpi obecny model językowy Google PaLM-2. Deweloperzy i klienci chmury uzyskają dostęp za pośrednictwem Vertex AI.

Co najważniejsze, Google „kładzie podwaliny pod to, co uważam za serię modeli nowej generacji, które będziemy wprowadzać na rynek w 2024 roku” – powiedział Pichai.

Tempo innowacji Google jest niezwykle imponujące, przynajmniej w planach na 2024r.

„Tworzymy go od podstaw, aby był multimodalny, wysoce wydajne narzędzia i integracje API, a co ważniejsze, tworząc platformę umożliwiającą również przyszłe innowacje” – powiedział Pichai.

Gemini umożliwia tworzenie aplikacji bez użycia kodu w Google „Stubbs”

Deweloper Bedros Pamboukian donosi o nowym narzędziu sztucznej inteligencji w Google o nazwie Stubbs, które prawdopodobnie będzie zasilane przez Gemini. Pamboukian uważa, że Stubbs może być najważniejszą wersją Google.

Stubbs ma na celu ułatwienie prototypowania aplikacji lub modeli sztucznej inteligencji poprzez generowanie prototypów z opisu tekstowego lub obrazu (lub obu łącznie), które można następnie publikować i udostępniać podobnie jak prototypy Figma. Pamboukian nie był jeszcze w stanie określić dokładnej funkcjonalności na podstawie fragmentów kodu, ale pokazuje pierwsze zrzuty ekranu z domniemanym interfejsem użytkownika.

Multimodal IT M

Podczas swoich badań Pamboukian natknął się również na model sztucznej inteligencji o nazwie „Multimodal IT M”, który może być wariantem Gemini. Oprócz tekstu, model ten może również przetwarzać obrazy i na przykład pisać napisy do obrazów. Funkcje te są również oferowane przez Google Bard lub GPT-4V.

Google planuje przynajmniej dopasować GPT-4 OpenAI do swojego multimodalnego modelu sztucznej inteligencji Gemini, który ma zostać wydany jeszcze w tym roku. Dyrektor generalny Alphabet Sundar Pichai ogłosił, że Google „przygotowuje model”.

Gemini będzie dostępny w różnych rozmiarach i możliwościach i będzie używany we wszystkich ofertach Google AI, co oznacza, że prawdopodobnie zastąpi obecny model językowy Google PaLM 2. Deweloperzy i klienci chmury powinni mieć do niego dostęp za pośrednictwem Vertex AI.

Nowe narzędzie sztucznej inteligencji o nazwie „Stubbs”, obsługiwane przez Gemini, jest w fazie rozwoju i ma na celu ułatwienie prototypowania aplikacji lub modeli sztucznej inteligencji poprzez generowanie prototypów aplikacji z monitu tekstowo-obrazkowego.

Źródło: medium.com/@bedros-p/gemini-is-coming-to-makersuite-so-are-stubbs-32248f3924aa

Research: umiemwdizajn.pl

Pozostałe artykuły