Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » Google Gemini dla iPhone’ów?

Google Gemini dla iPhone’ów?

by kapdes
apple-gemini

Apple i Google prowadzą rozmowy na temat możliwego partnerstwa

W ramach którego niektóre funkcje oprogramowania iPhone’a Apple byłyby obsługiwane przez silnik Google Gemini AI.

Taka umowa wzmocniłaby długotrwałe partnerstwo obu firm w zakresie wyszukiwania, w ramach którego Google płaci Apple około 20 miliardów dolarów rocznie, aby pozostać domyślną wyszukiwarką.

Apple przygotowuje własne modele sztucznej inteligencji dla iOS 18

Ale szuka partnera dla potężnych możliwości generatywnej sztucznej inteligencji, takich jak generowanie obrazów i tekstu. Google jest potencjalnym partnerem i może dotrzeć do miliardów potencjalnych użytkowników Gemini.

Negocjacje trwają, a umowa prawdopodobnie nie zostanie ogłoszona przed czerwcową konferencją deweloperów Apple, donosi Bloomberg, powołując się na źródła zaznajomione z negocjacjami. Apple rozmawiało również z OpenAI i może rozważać innych partnerów.

ebook

Jak Wykorzystać Sztuczną Inteligencję W Życiu Codziennym?

Umowa Apple-Google

Może budzić obawy antymonopolowe, ponieważ współpraca wyszukiwarek jest już przedmiotem dochodzenia organów regulacyjnych. Z drugiej strony, ustawa o rynkach cyfrowych (DMA), która wchodzi w życie w kwietniu, stawia współpracę Apple-Google na chwiejnym gruncie dla wyszukiwarki Google. Współpraca Gemini może być manewrem mającym na celu obejście DMA, ale nadal daje Apple pieniądze Google, a Google dominującą pozycję w ekosystemie Apple iOS.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2024-03-18

Pozostałe artykuły