Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » Google Bard zaczyna rozumieć obrazy i korzysta z danych Google.

Google Bard zaczyna rozumieć obrazy i korzysta z danych Google.

by kapdes
bard

W wyścigu z ChatGPT, Google dodał nowe funkcje do Bard. W szczególności integracja z ekosystemem Google może dać mu przewagę.

Według wpisu na blogu firmy, Google zaktualizowało swój model językowy PaLM 2, aby Bard był bardziej wszechstronny i użyteczny. Kilka tygodni temu Google dodało 40 nowych języków do chatbota i integrację z Google Lens, dzięki czemu prompty mogą teraz składać się z tekstu i obrazów.

Jednak Lens był początkowo dostępny tylko w angielskiej wersji Barda. Google rozszerza teraz tę funkcję na wszystkie obsługiwane języki. Podobnie jak w przypadku funkcji ChatGPT, użytkownicy mogą teraz udostępniać i łączyć się z rozmowami Bard.

Google wprowadza sprawdzanie faktów za pomocą sztucznej inteligencji
Jako największa na świecie wyszukiwarka, Google zajmuje wyjątkową pozycję jako strażnik informacji w Internecie. Jednym ze sposobów, w jaki Google zamierza sprostać tej odpowiedzialności, jest narzędzie do sprawdzania faktów oparte na sztucznej inteligencji.

Google łączy Bard ze swoim ekosystemem

Dla anglojęzycznych użytkowników Google dodało również możliwość połączenia Barda z różnymi usługami Google. Zgodnie z postem na blogu, pozwala to sztucznej inteligencji znaleźć odpowiednie informacje z aplikacji takich jak Gmail, Dokumenty, Dysk, Mapy, YouTube, Loty Google i Hotele i włączyć je do odpowiedzi. Może również uwzględniać dane z wielu aplikacji jednocześnie.

Według Reutersa, Google próbuje nadrobić zaległości w konkurencji z ChatGPT OpenAI. ChatGPT rozwijał się znacznie szybciej niż Bard po swojej premierze. Łącząc się z usługami Google używanymi przez miliony ludzi na całym świecie, Google zapewnia sobie wyjątkową przewagę konkurencyjną.

Google zapewnia, że gdy korzystasz z Bard w ramach płatnego członkostwa Workspace, osobiste dane użytkownika z Gmaila i tym podobne nie będą widoczne dla ludzkich ewaluatorów do szkolenia AI ani wykorzystywane do celów reklamowych.

Źródło: reuters.com/technology/google-announces-new-bard-features-traffic-continues-lag-chatgpt-2023-09-19/

Pozostałe artykuły