Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » Google Bard wprowadza generator obrazów oparty na Imagen 2

Google Bard wprowadza generator obrazów oparty na Imagen 2

by kapdes
gemini-bard

Google Bard otrzymuje darmowy generator obrazów oparty na Imagen 2, aby konkurować z ChatGPT

Google dodaje funkcję generowania obrazów do swojego chatbota Bard i udostępnia Gemini Pro w ponad 40 językach, aby dotrzymać kroku konkurencyjnym multimodalnym chatbotom, takim jak ChatGPT firmy OpenAI.

Google dodało nową funkcję generowania obrazów do swojego chatbota Bard, umożliwiając mu generowanie obrazów przy użyciu modelu zamiany tekstu na obraz Google Imagen 2 – chatbot Google ma teraz odpowiedź na DALL-E 3 OpenAI. W przeciwieństwie do ChatGPT Plus, który wymaga płatnej subskrypcji, korzystanie z Bard z Imagen 2 jest bezpłatne. Jednak, jak zwykle w przypadku Google, funkcja ta nie jest dostępna wszędzie: UE, Szwajcaria i Wielka Brytania są na razie wykluczone. Ponadto generowanie obrazów jest początkowo dostępne tylko dla użytkowników w wieku powyżej 18 lat.

Firma osadza znak wodny w pikselach zdjęć, aby wskazać, że obrazy zostały wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Google wdrożyło również zabezpieczenia techniczne i bezpieczeństwa, aby zapobiec generowaniu obrazów znanych osób i ograniczyć treści zawierające przemoc, obraźliwe lub o charakterze jednoznacznie seksualnym.

ebook

Jak Wykorzystać Sztuczną Inteligencję W Życiu Codziennym?

Bard z Gemini Pro z Imagen 2 dla innych produktów Google i deweloperów

Bard z Gemini Pro jest teraz dostępny w ponad 40 językach i ponad 230 krajach, w porównaniu do 170. Według Google „Bard będzie znacznie bardziej zdolny do rozumienia, podsumowywania, rozumowania, burzy mózgów, pisania i planowania”. Google rozszerzyło również funkcję podwójnego sprawdzania do 40 języków, umożliwiając użytkownikom sprawdzanie odpowiedzi Barda za pomocą klasycznego wyszukiwania w Google.

Google wprowadza również Imagen 2 dla reklam, Duet AI w Workspace i SGE. Programiści mogą teraz korzystać z Imagen 2 za pośrednictwem Google Cloud Vertex AI. Google wydało również nowe eksperymentalne narzędzie fotograficzne o nazwie ImageFX, oparte na Imagen 2. ImageFX jest dostępne za pośrednictwem Google Labs w USA, Nowej Zelandii, Kenii i Australii.

Niestety nie wszystkie z tych usług działa poprawnie w języku polskim, ale podobno ma się to zmienić…

Pozostałe artykuły