Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » Google Ads wprowadza kampanie z chatbotem Gemini

Google Ads wprowadza kampanie z chatbotem Gemini

by kapdes
ads

Google Ads pozwala teraz generować kampanie wyszukiwania za pomocą chatbota Gemini

Google Ads integruje swój zaawansowany model sztucznej inteligencji, Gemini, aby poprawić jakość konwersacji i pomóc reklamodawcom w tworzeniu lepszych kampanii w wyszukiwarce.

Przepływ pracy oparty na czacie, który jest teraz w pełni dostępny dla anglojęzycznych reklamodawców w USA i Wielkiej Brytanii, ma na celu optymalizację treści reklam, w tym kreacji i słów kluczowych.

Według Google, doświadczenie konwersacyjne pomogło reklamodawcom osiągnąć wyższą jakość kampanii wyszukiwania przy mniejszym wysiłku, a dane Google pokazują 42% wzrost „dobrej” lub „doskonałej” siły reklam dla małych firm korzystających z tej funkcji.

W nadchodzących miesiącach funkcja ta będzie również sugerować obrazy dostosowane do kampanii wykorzystujących generatywną sztuczną inteligencję i obrazy ze stron docelowych. Wszystkie obrazy generowane przez Generative AI będą oznaczone znakiem wodnym SynthID i będą zawierać metadane w otwartym standardzie wskazujące na generowanie AI.

ebook

Jak Wykorzystać Sztuczną Inteligencję W Życiu Codziennym?

Na razie tylko USA i Wielka Brytania

Funkcja zostanie wdrożona globalnie dla wszystkich anglojęzycznych reklamodawców w nadchodzących tygodniach, a dodatkowe języki będą obsługiwane w przyszłości. Doświadczenie konwersacyjne oparte na Gemini jest pierwszą z wielu integracji planowanych dla Google Ads, a według Google w ciągu roku spodziewane są kolejne aktualizacje oparte na sztucznej inteligencji.

Pozostałe artykuły