Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » Firma biotechnologiczna Genentech współpracuje z Nvidią, po co?

Firma biotechnologiczna Genentech współpracuje z Nvidią, po co?

by kapdes
Genentech-nvidia

Firma biotechnologiczna Genentech współpracuje z Nvidią

W celu przyspieszenia odkrywania i opracowywania nowych leków przy użyciu generatywnej sztucznej inteligencji.

Współpraca ma na celu optymalizację zastrzeżonych algorytmów Genentech na chmurze DGX Cloud firmy Nvidia. Genentech planuje również wykorzystać BioNeMo firmy Nvidia, platformę, która upraszcza i skaluje generatywne aplikacje AI do obliczeniowego odkrywania leków.

Początkowy nacisk zostanie położony na optymalizację modeli sztucznej inteligencji Genentech do odkrywania leków w ramach „laboratorium w pętli”, którego celem jest zrozumienie złożonych wzorców biomolekularnych i relacji w celu poprawy wskaźnika sukcesu badań i rozwoju. Partnerstwo ma na celu usprawnienie długiego i złożonego procesu odkrywania i opracowywania leków.

Założona ponad 45 lat temu firma Genentech odkrywa, opracowuje i komercjalizuje leki na poważne schorzenia.

Wykorzystanie dużych modeli językowych w medycynie

Duże modele językowe (LLM) mogą pomóc w przetwarzaniu informacji medycznych poprzez tłumaczenie raportów medycznych na język potoczny lub generowanie ustrukturyzowanych, nadających się do odczytu maszynowego danych z nagranych rozmów lekarz-pacjent.

Pomimo obaw o prywatność, LLM mogą potencjalnie złagodzić niedobory personelu w sektorze opieki zdrowotnej i uczynić opiekę medyczną bardziej humanitarną, odciążając personel medyczny od zadań administracyjnych, mówi prof. dr Felix Nensa, radiolog i profesor w Instytucie Sztucznej Inteligencji w Medycynie w Szpitalu Uniwersyteckim w Essen.

Wiele dużych firm technologicznych również inwestuje w medyczną sztuczną inteligencję. Na przykład Deepmind i Google utworzyły Isomorphic Labs, aby wprowadzić sztuczną inteligencję do praktyki medycznej. Microsoft bada wykorzystanie GPT-4 do odpowiadania na pytania medyczne. Trwa również wiele eksperymentów z chatbotami do psychoterapii.

Pozostałe artykuły