Strona główna » Definicja sztucznej inteligencji

Definicja sztucznej inteligencji

by kapdes
Prawdopodobnie-nie-doceniasz-Chatbotow-AI

Definicja sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja (AI) to teoria i rozwój systemów komputerowych zdolnych do wykonywania zadań, które w przeszłości wymagały ludzkiej inteligencji, takich jak rozpoznawanie mowy, podejmowanie decyzji i identyfikowanie wzorców. Sztuczna inteligencja to termin ogólny, który obejmuje szereg technologii, w tym uczenie maszynowe, głębokie uczenie i przetwarzanie języka naturalnego (NLP).

Sztuczna inteligencja

Chociaż termin ten jest powszechnie używany do opisania szeregu różnych stosowanych obecnie technologii, wiele osób nie zgadza się co do tego, czy faktycznie stanowią one sztuczną inteligencję. Zamiast tego niektórzy twierdzą, że wiele technologii wykorzystywanych obecnie w świecie rzeczywistym stanowi wysoce zaawansowane uczenie maszynowe, które jest po prostu pierwszym krokiem w kierunku prawdziwej sztucznej inteligencji lub „ogólnej sztucznej inteligencji” (GAI).

Czy „prawdziwa” sztuczna inteligencja faktycznie istnieje

Jednak pomimo wielu filozoficznych sporów dotyczących tego, czy „prawdziwa” sztuczna inteligencja faktycznie istnieje, kiedy większość ludzi używa dziś terminu AI, odnoszą się oni do zestawu technologii opartych na uczeniu maszynowym, takich jak Chat GPT lub wizja komputerowa, które umożliwiają maszynom wykonywanie zadań, które wcześniej mogli wykonywać tylko ludzie, takich jak generowanie treści pisanych, kierowanie samochodem lub analizowanie danych.