Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » Copilot: bezpłatne korzystanie z GPT-4 i DALL-E 3 na smartfonie

Copilot: bezpłatne korzystanie z GPT-4 i DALL-E 3 na smartfonie

by kapdes
copilot

Microsoft udostępnia chatbota Copilot jako aplikację na smartfony.

Daje to użytkownikom bezpłatny dostęp do GPT-4, najbardziej wydajnego modelu językowego OpenAI i DALL-E 3.

Bez żadnego oficjalnego ogłoszenia, Microsoft przesłał aplikację Copilot do sklepu Android tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Aplikacja oferuje te same funkcje, co aplikacja internetowa Bing: możesz zadawać chatbotowi pytania lub wydawać mu instrukcje i otrzymywać w zamian odpowiedni tekst lub obraz.

Możliwe jest również przesyłanie obrazów lub robienie zdjęć aparatem i czatowanie na temat zawartości obrazu. W przeciwieństwie do ChatGPT OpenAI, chatbot Bing domyślnie podaje źródła dla większości odpowiedzi – a przynajmniej próbuje.

Według chatbota możesz mieć do sześciu wiadomości w 60 czatach z loginem Microsoft. W ramach czatu limit wiadomości wynosi 30 wiadomości, po czym starsze wiadomości są usuwane. Chatbot Microsoftu powołuje się na „ograniczenie techniczne, które miejmy nadzieję zostanie wkrótce rozwiązane”. Z chatbota można również korzystać bez loginu Microsoft, ale generowanie tekstu będzie ograniczone do kilku wiadomości.

Microsoft stawia GPT-4 na pierwszym planie

Najciekawszą rzeczą w aplikacji na smartfony jest to, że Microsoft wyraźnie oferuje przełącznik do korzystania z GPT-4.

W wersji desktopowej, a wcześniej w Bing Chat, czyste użycie GPT-4 było ukryte za trybami „Creative” i „Precise”. W trybie „Zrównoważonym” Microsoft używał mieszanki LLM z GPT-4 i własnymi modelami językowymi.

Po włączeniu tego przełącznika chatbot automatycznie przełączy się w tryb „Creative”. Możesz użyć ustawienia menu, aby przełączyć się na tryb „Precyzyjny” lub „Zrównoważony”. GPT-4 zapewnia najwyższą jakość tekstu.

Najwyraźniej GPT-4 jest obecnie tak dobrze znaną marką, że Microsoft postrzega ją jako unikalny punkt sprzedaży. Bezpłatne korzystanie z GPT-4 i generatora obrazu DALL-E 3 to także dwie największe zalety aplikacji Copilot.

Bezpośredni dostęp do GPT-4 i DALL-E 3 za pośrednictwem OpenAI kosztuje 20 dolarów miesięcznie. Jednak aplikacja OpenAI ChatGPT oferuje również historię czatów, interfejs głosowy i wiele więcej.

Aplikacja Microsoft Copilot jest dostępna na Androida oraz iOS

Sprawdź aplikację tutaj.

Pozostałe artykuły