Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » Chiński chatbot Baidu „Ernie Bot” osiągnął już 70 milionów użytkowników

Chiński chatbot Baidu „Ernie Bot” osiągnął już 70 milionów użytkowników

by kapdes
baidu-ernie-bot

Chiński ChatGPT Baidu „Ernie Bot” osiągnął 70 milionów użytkowników w ciągu trzech miesięcy

Dzięki Ernie Bot, chińska firma internetowa Baidu ma prawdopodobnie najsilniejszego chińskiego konkurenta ChatGPT na rynku. Teraz firma ogłosiła swoje pierwsze liczby.

Wiodąca chińska wyszukiwarka internetowa Baidu przekroczyła oczekiwania finansowe w ostatnim kwartale, częściowo dzięki generatywnej sztucznej inteligencji. Chatbot AI firmy, Ernie Bot, chińska odpowiedź na ChatGPT OpenAI, dotarł do 70 milionów użytkowników w ciągu trzech miesięcy od jego uruchomienia.

Ernie Bot

Ernie Bot jest zintegrowany ze wszystkimi głównymi produktami Baidu, a Baidu pobiera miesięczną opłatę abonamentową w wysokości około ośmiu dolarów amerykańskich za korzystanie z niego.

Ale Ernie Bot nie jest nawet w pobliżu liczby ChatGPT OpenAI: Po spadku w lecie, ruch internetowy ChatGPT odbił się do około 1,7 miliarda wizyt na całym świecie w październiku 2023 roku, zbliżając się do szczytowego poziomu 1,8 miliarda w maju 2023 roku.

W Stanach Zjednoczonych ruch wzrósł do 164,3 mln odwiedzin we wrześniu i może przekroczyć 195 mln odwiedzin w październiku, co byłoby rekordem.

„Powódź” modeli AI w Chinach

Założyciel Baidu, Robin Li, wyraził ostatnio zaniepokojenie chińską „wojną stu modeli”, w której giganci technologiczni i inwestorzy venture capital inwestują miliardy dolarów w startupy, które opracowują nowe modele sztucznej inteligencji od podstaw, często na zasadzie open source.

Pozostałe artykuły