Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » Character.ai – dobry przyjaciel czy Lord Voldemort zamknięty w Twoim chatbocie?

Character.ai – dobry przyjaciel czy Lord Voldemort zamknięty w Twoim chatbocie?

by kapdes
character.ai

Coraz więcej nastolatków sięga po boty terapeutyczne AI w Character.ai

Łączenie świata cyfrowego z naszą rzeczywistością jest w toku, jak pokazuje nowy rozwój: Młodzi ludzie znajdują realne wsparcie od cyfrowych botów terapeutycznych AI na Character.ai.

Character.ai to platforma, na której użytkownicy mogą wchodzić w interakcje z milionami niestandardowych botów AI. Platforma oferuje szeroką gamę osobowości AI opartych na znanych osobach lub postaciach: od Harry’ego Pottera, przez Elona Muska, po Super Mario. 

Jednym z najpopularniejszych chatbotów jest bot terapeutyczny „Psychologist”

z 78 milionami wiadomości w ciągu roku. Tylko od listopada otrzymał 18 milionów wiadomości. Pierwotnie opracowany i przeszkolony do użytku osobistego przez Nowozelandczyka Sama Zaia, Psychologist został opisany jako cyfrowy psychiatra na platformach takich jak Reddit.

ebook

Jak Wykorzystać Sztuczną Inteligencję W Życiu Codziennym?

Zaskoczony sukcesem, Zaia pracuje obecnie nad projektem badawczym dotyczącym wyłaniającego się trendu terapii AI i jego atrakcyjności dla młodych ludzi w wieku od 16 do 30 lat – głównej grupy użytkowników Character.ai.

W sumie na platformie chatbotowej znajduje się 475 botów oferujących takie wsparcie w różnych językach. Większość użytkowników szuka pomocy w kwestiach zdrowia psychicznego. Bot „Therapist” otrzymał 12 milionów wiadomości, a „Are you feeling OK?” 16,5 miliona.

Character.ai zwraca uwagę, że wielu użytkowników gubi się w grach fabularnych, a nie ofertach terapeutycznych. Jednym z przykładów jest postać z anime i gier wideo Raiden Shogun, który znajduje się na szczycie listy z 282 milionami wiadomości.

Według Character.ai, każdego dnia platformę odwiedza około 3,5 miliona osób. Firma nie ujawnia liczby użytkowników na bota.

Obawy dotyczące bezpieczeństwa Character.ai

Przechowywanie czatów: Character AI zachowuje dane czatu, umożliwiając użytkownikom wznawianie rozmów w miejscu, w którym je przerwali. Rodzi to pytania o trwałość danych i potencjalny dostęp do nich przez osoby trzecie.

Prywatność danych: Character AI priorytetowo traktuje prywatność danych użytkowników. Polityka prywatności Character Technologies Inc. kładzie nacisk na stosowanie „komercyjnie uzasadnionych środków technicznych, administracyjnych i organizacyjnych” w celu ochrony informacji o użytkownikach. Jednak, podobnie jak w przypadku każdej platformy internetowej, nie ma absolutnej gwarancji przed potencjalnymi naruszeniami. Użytkownicy powinni uważać na udostępnianie wrażliwych danych osobowych.

Wskazówki dla rodziców: W przypadku młodszych użytkowników zalecana jest opieka rodzicielska. Rodzice powinni być świadomi możliwości platformy i potencjalnych zagrożeń.

Zachowaj ostrożność z danymi osobowymi: Zachęcamy użytkowników do zachowania ostrożności podczas udostępniania informacji na platformie. Ze względów bezpieczeństwa zaleca się powstrzymanie się od ujawniania poufnych danych, takich jak hasła, informacje o koncie bankowym lub inne dane osobowe podczas rozmów.

Pozostałe artykuły