Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » Atlas – humanoidalny robot od Boston Dynamics

Atlas – humanoidalny robot od Boston Dynamics

by kapdes
atlas

Boston Dynamics zaprezentował elektryczną wersję swojego humanoidalnego robota Atlas.

We współpracy z firmą Hyundai, nowy Atlas będzie testowany w rzeczywistych zastosowaniach w ciągu najbliższych kilku lat.
Boston Dynamics, pionier w rozwoju robotów humanoidalnych i innych, zaprezentował w tym tygodniu następcę swojego hydraulicznego robota Atlas: w pełni elektryczną wersję zaprojektowaną do rzeczywistych zastosowań.
Elektryczny Atlas ma być silniejszy i mieć większy zakres ruchu niż jego poprzednicy. Boston Dynamics bada również kilka nowych wariantów chwytaków, aby sprostać oczekiwanym potrzebom manipulacyjnym w środowiskach klientów.

Dzięki nowemu Atlasowi oraz robotom Spot i Stretch, które są już w użytku komercyjnym, firma oczekuje, że będzie w stanie zaoferować rozwiązania dla wyzwań przemysłowych.

Podobnie jak w przypadku robota Stretch, Boston Dynamics planuje współpracować z niewielką grupą innowacyjnych klientów w celu przetestowania i opracowania zastosowań Atlasa w ciągu najbliższych kilku lat. Pierwszym partnerem będzie producent samochodów Hyundai, który rozwija możliwości produkcyjne nowej generacji w branży motoryzacyjnej.

Elektryczny Atlas będzie lepszy dzięki funkcjom AI

Atlas będzie również wyposażony w oprogramowanie Orbit, niedawno wprowadzone dla Spot. Orbit służy jako centralna platforma do zarządzania flotami robotów, mapami lokalizacji i innymi danymi na potrzeby cyfrowej transformacji. Niedawno firma ulepszyła również swoje roboty o nowoczesne metody sztucznej inteligencji, takie jak uczenie się ze wzmocnieniem i wizja komputerowa, aby umożliwić im dostosowanie się do złożonych sytuacji w świecie rzeczywistym. Oczekuje się, że możliwości te poprawią również nowy Atlas.
Boston Dynamics postrzega humanoidalną formę jako użyteczny projekt dla robotów pracujących w świecie zaprojektowanym dla ludzi. Jednak Atlas został zaprojektowany tak, aby poruszać się w najbardziej efektywny sposób, aby wykonać zadanie, a nie być ograniczonym zakresem ruchu człowieka. W rezultacie robot został zaprojektowany tak, aby przewyższać ludzkie możliwości.

Nowy model stawia firmę w bezpośredniej konkurencji z innymi dostawcami robotów humanoidalnych, takich jak Tesla Optimus Bot Elona Muska.

Pozostałe artykuły