Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » Apple testuje chatbota AI podobnego do ChatGPT

Apple testuje chatbota AI podobnego do ChatGPT

by kapdes
apple-ai

APPLE AI

Apple opracowuje narzędzia sztucznej inteligencji, aby rzucić wyzwanie OpenAI, Google i innym, zgodnie z nowym raportem Marka Gurmana z Bloomberga. Gigant technologiczny stworzył chatbota, którego niektórzy inżynierowie wewnętrznie nazywają „Apple GPT”. Apple nie określiło jeszcze strategii udostępnienia technologii konsumentom.

Raport mówi, że Apple zbudowało własną strukturę o nazwie kodowej „Ajax”, aby tworzyć duże modele językowe, które są systemami opartymi na sztucznej inteligencji, które zasilają oferty takie jak ChatGPT Open AI i Bard Google. Ajax działa w Google Cloud i został zbudowany przy użyciu Google JAX, platformy uczenia maszynowego giganta wyszukiwania, według Bloomberga. Apple wykorzystuje Ajax do tworzenia dużych modeli językowych i służy jako podstawa dla wewnętrznego narzędzia w stylu ChatGPT.

Wewnętrzne wdrożenie chatbota zostało wstrzymane na jakiś czas z powodu obaw o bezpieczeństwo generatywnej sztucznej inteligencji, ale od tego czasu zostało udostępnione większej liczbie pracowników Apple. Chociaż coraz więcej pracowników uzyskuje dostęp do chatbota, wymaga on specjalnej zgody na dostęp. Bloomberg donosi, że żadne dane wyjściowe z chatbota nie mogą być wykorzystywane do opracowywania funkcji przeznaczonych dla klientów.

Pracownicy Apple używają chatbota do pomocy w prototypowaniu produktów. Chatbot może być używany do podsumowywania tekstu i odpowiadania na pytania na podstawie danych, z którymi został przeszkolony.

Chatbot Apple jest podobny do Bard, ChatGPT i Bing AI, ponieważ nie ma żadnych dodatkowych funkcji, które odróżniałyby go od tego, co jest obecnie dostępne na rynku.

Raport pojawia się, gdy Apple poluje na talenty w zakresie generatywnej sztucznej inteligencji. Firma opublikowała kilka ofert pracy na swojej stronie kariery, poszukując ekspertów w dziedzinie generatywnej sztucznej inteligencji. Poszukuje inżynierów z „solidnym zrozumieniem dużych modeli językowych i generatywnej sztucznej inteligencji”.

Podczas gdy firmy takie jak Google, Microsoft i Meta szybko zaczęły publikować produkty generatywnej sztucznej inteligencji, Apple pozostało nieco ciche na froncie sztucznej inteligencji. Chociaż gigant technologiczny od lat udostępnia funkcje sztucznej inteligencji w swoich produktach i aplikacjach, teraz stara się nadrobić zapotrzebowanie konsumentów na generatywne narzędzia sztucznej inteligencji, które mogą pomóc w zadaniach takich jak tworzenie esejów i obrazów.


Raport mówi, że Apple koncentruje się na próbach rozwiązania potencjalnych obaw o prywatność związanych ze sztuczną inteligencją. Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, powiedział, że chociaż gigant technologiczny doda sztuczną inteligencję do większej liczby swoich ofert, zrobi to w sposób „przemyślany”.

Pozostałe artykuły