Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » Ambicje Midjourney w zakresie tworzenia wideo

Ambicje Midjourney w zakresie tworzenia wideo

by kapdes
VIDEO-Midjourney

Ambicje Midjourney w zakresie wideo AI: Skok na niezbadane wody

Midjourney z Doliny Krzemowej wyznacza nowy kurs, który może na nowo zdefiniować branżę generatywnego wideo. Firma, znana ze swojego narzędzia do generowania obrazów opartego na Discord, szkoli się teraz w zakresie modelu „text to video”.

David Holz, dyrektor generalny, ogłosił podczas sesji Discord, że szkolenie Midjourney w zakresie modelu wideo rozpocznie się w styczniu, a wprowadzenie produktu na rynek spodziewane jest w ciągu kilku miesięcy. Posunięcie to ma charakter strategiczny, wykorzystując ich dojrzały model wizerunkowy, aby poruszyć rynkową konkurencję.

Jednak Midjourney spóźnia się na imprezę. Stability AI’s Stable Video Diffusion, Meta’s EMU i inni uznani gracze, tacy jak Pika i Runway ML, już zgłosili swoje roszczenia w dziedzinie generowania wideo.

Nawet mniej znane podmioty, takie jak Leonardo AI, mogą pochwalić się możliwościami wideo. Wejście Midjourney to nie tylko plusk – to nurkowanie w zatłoczonym basenie.

Aktualizacja v6 firmy, z ulepszonym realizmem obrazu i szybkim przestrzeganiem, podkreśla jej dążenie do pozostania konkurentem. Sukces zależy od spójności modelu – kluczowej w rodzącej się, ale niedoskonałej dziedzinie.

Nie jest to jednak tylko wyścig technologiczny.

Efekty generowania wideo przez sztuczną inteligencję są głębokie. Kreatywne i medialne krajobrazy są gotowe do przewrotu.

Wyobraźmy sobie artystów i reklamodawców bez wysiłku tworzących treści lub potencjalne zmiany w naszym postrzeganiu rzeczywistości.

Misja Midjourney jest ambitna, a jej implikacje oszałamiające. W miarę jak oni i inni udoskonalają swoje narzędzia sztucznej inteligencji, jesteśmy u progu nowej ery kreatywności. Pytanie nie brzmi, czy branża się zmieni, ale jak i kiedy.

Pozostałe artykuły