Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » Amazon prezentuje nową funkcję AI, która podsumowuje recenzje produktów

Amazon prezentuje nową funkcję AI, która podsumowuje recenzje produktów

by kapdes
amazon-ai

Amazon ogłosił nową funkcję opartą na sztucznej inteligencji, która podsumowuje recenzje produktów.

Amazon wprowadził nową funkcję recenzji produktów, która wykorzystuje generatywną sztuczną inteligencję (GenAI), aby zapewnić podsumowanie tego, co klienci myślą o przedmiotach bez konieczności przewijania wielu indywidualnych recenzji.

Internetowy gigant uznał ten ruch za swoją najnowszą innowację w zakresie recenzji, która jest teraz dostępna dla niektórych kupujących w USA w odniesieniu do wybranych produktów.

Dyrektor ds. zakupów społecznościowych, Vaughn Schermerhorn, powiedział, że Amazon może udostępnić ją dodatkowym klientom i kategoriom w nadchodzących miesiącach w oparciu o opinie klientów.

Posunięcie to nastąpiło kilka tygodni po tym, jak szef Andy Jassy powiedział, że firma intensywnie inwestuje w generatywną sztuczną inteligencję, starając się utrzymać wysoką sprzedaż.

amazonai

„Chcemy jeszcze bardziej ułatwić klientom zrozumienie wspólnych tematów w recenzjach, a dzięki ostatnim postępom w generatywnej sztucznej inteligencji wierzymy, że mamy techniczne środki, aby zaspokoić tę długotrwałą potrzebę klientów” – powiedział Schermerhorn.

Na początku tego miesiąca Amazon ujawnił lepszą niż oczekiwano sprzedaż w ostatnim kwartale, ponieważ członkowie Prime gromadzili się na swojej stronie internetowej, aby łapać okazje.

Wzrost przychodów, wraz z cięciem kosztów, które obejmowały zwolnienia na dużą skalę na początku tego roku, również zwiększyły marże zysku Amazon i przyczyniły się do zysków po opodatkowaniu, które były prawie dwukrotnie wyższe od oczekiwań.

Gigant technologiczny powiedział, że jego wydarzenie sprzedażowe Prime Day w dniach 11-12 lipca było największym w historii, oszczędzając klientom 2 miliardy funtów na transakcjach.

Pozostałe artykuły