Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » Adobe ogłasza nowe modele Firefly

Adobe ogłasza nowe modele Firefly

by kapdes
Firefly

Podczas konferencji Adobe Summit 2024 firma Adobe zaprezentowała najnowsze funkcje generatora obrazów Firefly.

Dzięki dodatkowi „Structure Reference” można łatwo tworzyć nowe obrazy, które mają taki sam układ jak inny obraz. Używając istniejącego obrazu jako szablonu, można utworzyć wiele różnych odmian, które mają tę samą podstawową strukturę.
Można również połączyć Structure Reference z funkcją Style Reference. Pozwala to skopiować zarówno strukturę, jak i styl obrazu do nowych obrazów. Adobe twierdzi, że eliminuje to część losowości z promptu.

Jak Wykorzystać Sztuczną Inteligencję W Życiu Codziennym?

Wzrost liczby użytkowników Firefly

Według Adobe, ludzie użyli Firefly do stworzenia ponad 6,5 miliarda obrazów od czasu jego premiery w marcu 2023 roku. Jeszcze w tym roku Firefly będzie obsługiwać generowanie audio, wideo i 3D.

Modele niestandardowe i usługi Firefly

Adobe wprowadza również niestandardowe modele dla Firefly. Pozwala to firmie trenować sztuczną inteligencję, aby rozumiała i używała ich specyficznego stylu projektowania.  Adobe twierdzi, że 10-20 obrazów treningowych wystarczy, aby uzyskać dobre wyniki.

Podczas wydarzenia Adobe podzieliło się swoją wizją tego, w jaki sposób marki mogą dostosowywać treści dla każdej osoby, umieszczając sztuczną inteligencję i dane na żywo bezpośrednio w swoich produktach Experience Cloud i Creative Cloud.

Microsoft będzie również korzystać z narzędzi AI firmy Adobe.

Współpracują ze sobą coraz ściślej, a niektóre części Adobe Experience Cloud i Firefly zostaną wbudowane bezpośrednio w aplikacje Microsoftu.

Konferencja Adobe Summit 2024:

Pozostałe artykuły