Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » 600 000 indywidualnych użytkowników ChatGPT Enterprise

600 000 indywidualnych użytkowników ChatGPT Enterprise

by kapdes
chatgpt-enterprise

ChatGPT Enterprise

Dyrektor operacyjny OpenAI, Brad Lightcap, postrzega rok 2024 jako „rok przyjęcia sztucznej inteligencji w przedsiębiorstwach” i dzieli się kilkoma spostrzeżeniami.

Według Lightcapa, OpenAI ma obecnie około 600 000 indywidualnych użytkowników swojego produktu ChatGPT Enterprise. Firma współpracuje również z tysiącami firm na całym świecie, aby dostosować swoją technologię AI do ich konkretnych przypadków użycia i infrastruktury IT, mówi.

Na początku roku Lightcap powiedział, że około 260 firm korzysta z ChatGPT Enterprise, a kolejne tysiące znajdują się na liście oczekujących.

„Rok 2024 będzie rokiem przyjęcia sztucznej inteligencji w przedsiębiorstwie” – mówi Lightcap, dodając, że podczas gdy w 2023 r. firmy wciąż zapoznawały się z możliwościami sztucznej inteligencji, popyt będzie teraz w coraz większym stopniu napędzany przez konkretne aplikacje, które zapewniają wymierne wyniki biznesowe.

Jak Wykorzystać Sztuczną Inteligencję W Życiu Codziennym?

Lightcap jest optymistą, że generatywna sztuczna inteligencja jest technologią, która sprawi, że firmy będą bardziej wydajne, a ludzie bardziej produktywni.

Technologia ta może mieć ogromny wpływ na sposób, w jaki ludzie uczą się i rozumieją informacje. Partnerstwo z Microsoft sprawia, że OpenAI jest w stanie sprostać temu rosnącemu zapotrzebowaniu. Klienci korporacyjni mogą uzyskać dostęp do modeli sztucznej inteligencji OpenAI za pośrednictwem usługi Azure OpenAI firmy Microsoft. Jednocześnie OpenAI obsługuje również klientów korporacyjnych niezależnie od Microsoft.

Na pytanie, czy biznes AI OpenAI jest większy niż Microsoft, Lightcap odpowiedział, że linie są rozmyte i koncentrują się na tym, co najlepsze dla firm, z którymi współpracują.

Pomimo skupienia się na klientach biznesowych, OpenAI ma bardzo zróżnicowany model biznesowy i obsługuje „setki milionów użytkowników” za pomocą ChatGPT, z których wielu jest klientami płacącymi, podkreślił Lightcap. Nie podał konkretnych liczb.

Quasi-przejęcie przez Microsoft Inflection.ai z założycielem Deepmind Mustafą Suleymanem, który obecnie odgrywa wiodącą rolę w konsumenckich produktach AI Microsoftu, nie martwi Lightcapa, że OpenAI może stracić swoją czołową pozycję jako preferowany partner AI Microsoftu. OpenAI współpracuje również z wieloma partnerami, mówi.

Poszukiwanie mocy obliczeniowej.

Dyrektor operacyjny widzi jedno z największych wyzwań w zapewnieniu wystarczającej mocy obliczeniowej, aby sprostać szybko rosnącemu zapotrzebowaniu na sztuczną inteligencję. OpenAI poświęca wiele uwagi temu, w jaki sposób może upewnić się, że łańcuch dostaw nadąża, aby móc budować systemy potrzebne do zaspokojenia popytu w ciągu najbliższych dziesięciu lat.

CEO OpenAI, Sam Altman, planuje podobno zebrać ogromne sumy pieniędzy, aby zbudować globalną infrastrukturę chipów i opracować alternatywę dla Nvidii.

Firma AI zatrudnia obecnie około 1200 osób, większość z nich w San Francisco, niektóre w Londynie i Dublinie, i coraz bardziej rozszerza swoją działalność na inne części świata.

Pozostałe artykuły