Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » 5 narzędzi Ai dla copywriterów

5 narzędzi Ai dla copywriterów

by kapdes
5-narzędzi-ai-dla-copywriterów

Jak wybrać odpowiednie narzędzie AI do copywritingu?

Copywriting to nie tylko twórcze pisanie, ale także skuteczne zarządzanie czasem, organizacja pracy i ciągłe badanie rynku. Poniżej znajdują się niektóre aplikacje i narzędzia, które mogą pomóc copywriterowi w jego pracy.

5 najlepszych narzędzi AI do copywritingu

Nie wszystkie aplikacje AI są sobie równe, a niektóre generują więcej wysokiej jakości wyników niż inni.

Oto 5 najlepszych narzędzi AI do copywritingu, które możesz wypróbować:

 • Rytr
 • Jasper
 • CopyAI
 • Closers Copy
 • Copysmith
 • Rytr
copywriter-ai

1. Rytr

Rytr ma ponad 850 000 użytkowników, w tym marketerów i agencje marketingowe, specjalistów od tworzenia treści, przedstawicieli ds. rozwoju sprzedaży i nie tylko.

Funkcje Rytr obejmują:

 • 30+ przypadków użycia i szablonów, niestandardowe przypadki użycia, a także 20+ tonów głosu
 • Analizator SEO do wyszukiwania słów kluczowych, tworzenia briefów treści i upewniania się, że kopia jest zoptymalizowana.
 • Rozszerzenie przeglądarki, które może być używane w Gmailu, Slacku, Messengerze, Wordzie, WordPressie i nie tylko (plus API do integracji wybranych aplikacji).

Plusy – Zalety Rytr są następujące:

 1. Prostota. Ponieważ nie jest tak w pełni funkcjonalny jak alternatywy, Rytr ma mniejszą krzywą uczenia się.
 2. Wygoda. Dzięki przyjaznej dla urządzeń mobilnych witrynie i rozszerzeniu Chrome możesz generować treści AI i kopiować je niemal wszędzie.
 3. Przystępność cenowa. Dostępny jest nie tylko darmowy plan, ale także płatne plany Rytr zaczynają się już od 9 USD miesięcznie.
 4. Dobrze radzi sobie z językiem polskim

Wady – Niektóre wady Rytr są następujące:

 1. Limity znaków. Wielu użytkowników wspomina, że kredyty na ograniczone plany szybko się wyczerpują.
 2. Wyjścia o niskiej jakości. Rytr czasami zmaga się z naturalnością i trafnością. 
 3. Obsługa klienta. Niektórzy użytkownicy mieli trudności z rozwiązywaniem problemów z zespołem wsparcia.

Cena

Rtyr ma darmowy plan, a także płatne plany za odpowiednio 9 i 29 dolarów.

ai-narzedzia

2. Jasper 

Jasper to wiodące narzędzie marketingowe AI i asystent pisania z tysiącami 5-gwiazdkowych recenzji.

Jasper ma ponad 80 000 użytkowników, od zespołów marketingowych i przedsiębiorców indywidualnych po właścicieli małych firm i niezależnych blogerów.

Funkcje Jasper obejmują:

 • Dostęp do ponad 50 szablonów, które pomogą Ci napisać wszystko, od tekstu reklamy, tagów, zdań i kopii strony internetowej po tematy wiadomości e-mail, posty na blogu i posty w mediach społecznościowych.
 • Integracje Surfer i Grammarly do pisania treści SEO w Jasper, sprawdzania plagiatu i naprawiania błędów.
jas

Zalety

Oczywiście oszczędność czasu to duża zaleta każdego przyzwoitego narzędzia do pisania AI. Ale Jasper ma też inne zalety:

 1. Naturalny język. Jasper został przeszkolony na 10% Internetu, aby móc tworzyć treści, które brzmią naturalnie i przynoszą wyniki użytkownikom.
 2. Codzienne ulepszenia. Jasper jest codziennie szkolony, ponieważ użytkownicy mogą dawać mu kciuki w górę lub w dół, aby wskazać, które wyniki są najlepsze.
 3. Elastyczność. W przeciwieństwie do alternatyw, które mają tylko szablony, możesz tworzyć spersonalizowane reguły i polecenia, aby tworzyć wszelkiego rodzaju treści, których potrzebujesz w sposób, który działa dla Ciebie.
 4. Integracje. Jasper integruje się z narzędziami, z których możesz już korzystać, takimi jak Grammarly, aby utrzymać wysoką jakość treści, jednocześnie upraszczając proces.

Wady

Niektóre rzeczy, o których należy pamiętać, rozpoczynając pracę z Jasper, są następujące:

 1. Istnieje krzywa uczenia się. Jednak Jasper Jumpstart, a także grupa na Facebooku, społeczność, kanał YouTube i seminaria internetowe mogą pomóc w zrozumieniu, jak uzyskać najlepsze możliwe wyniki z Jasper.
 2. Brak bezpłatnych i nieograniczonych planów. Otrzymujesz jednak 10 000 darmowych słów podczas rejestracji i możesz skalować swój plan w górę w zależności od tego, ile słów potrzebujesz każdego miesiąca.

Cena

Jasper oferuje kilka elastycznych planów cenowych, od planu Creator za 39 USD miesięcznie po niestandardowe plany biznesowe dla rozwiązań na poziomie przedsiębiorstwa.

ai-aplikacja

3. CopyAI

CopyAI to kolejny popularny twórca AI z ponad 500 000 użytkowników i wieloma dostępnymi narzędziami do copywritingu.

Funkcjonalność CopyAI obejmuje:

 • 90+ narzędzi do pisania dla różnych typów kopii i treści, co jest znacznie więcej niż to, co ma mosSupportJasper t alternatywne narzędzia
 • Supercharge, które pozwala na wprowadzenie adresu URL witryny
 • Wygenerowanie briefu projektu, który obejmuje cel, unikalne aspekty, docelowych odbiorców i inne szczegóły produktu lub usługi za pomocą jednego kliknięcia.
 • A następnie wygenerować unikalną kopię na podstawie tego briefu jednym kliknięciem.
 • Edytor, który umożliwia pisanie długich tekstów, takich jak strony docelowe, bez opuszczania CopyAI.
copy

Plusy

Zalety CopyAI są następujące:

 1. Łatwość obsługi. Interfejs użytkownika jest prosty, co oznacza, że można szybko rozpocząć generowanie wysokiej jakości treści i kopii.
 2. Naturalny język. W przeciwieństwie do wielu podobnych narzędzi, które generują bełkot, CopyAI konsekwentnie generuje spójne zdania.
 3. Przystępność cenowa. Jeśli masz ograniczone potrzeby w zakresie treści, darmowy plan może być dla ciebie odpowiedni, w przeciwnym razie możesz uzyskać nieograniczoną liczbę kredytów za jedyne 49 USD miesięcznie.

Wady

Niektóre wady CopyAI są następujące:

 1. Wiele wyników jest powierzchownych. Chociaż dobrze imituje język naturalny, w porównaniu do Jasper, istnieje mniej sposobów na zapewnienie dodatkowego kontekstu potrzebnego do zagłębienia się w temat.
 2. Obecnie brak integracji. W związku z tym może nie oszczędzać czasu i nie upraszczać procesu tak bardzo, jak to możliwe.
 3. Nie jest świetna w przypadku długich treści, takich jak posty na blogu. Jest to miejsce, w którym Jasper’s Boss Mode wyróżnia się dla blogerów i twórców treści.

Cena

CopyAI ma darmowy plan, dzięki czemu można zapoznać się z działaniem narzędzia przed dokonaniem aktualizacji. Plan Pro zaczyna się od 49 USD miesięcznie i zapewnia nieograniczoną liczbę kredytów i projektów. Dostępny jest również plan korporacyjny dla dużych zespołów, które potrzebują funkcji współpracy.

4. Closers Copy

Closers Copy, które posiada własną sztuczną inteligencję zamiast standardowej GPT-3/OpenAI, zyskało na popularności ze względu na jakość swoich wyników.

Funkcje Closers Copy obejmują:

 • Niestandardowa sztuczna inteligencja, przepływy pracy oraz biblioteka frameworków i przepływów pracy od społeczności Closers Copy do tworzenia super ukierunkowanych treści i oszczędzania czasu
 • Trzy modele sztucznej inteligencji do sprzedaży, blogowania i opowiadania historii, dzięki czemu wyniki mają odpowiedni styl i ton
 • Wbudowany tezaurus i funkcje optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, pozwalające korzystać z mniejszej liczby narzędzi.

Zalety

 1. Elastyczność. Zamiast polegać wyłącznie na szablonach, możesz dostarczyć własne przykładowe dane do AI, aby uzyskać bardziej spersonalizowane, ukierunkowane wyniki. Możesz również zapisać te przykładowe dane jako framework wielokrotnego użytku.
 2. Rozumie ponad 120 języków. Closers Copy sprawia, że korzyści płynące ze sztucznej inteligencji są szeroko dostępne.
 3. Dożywotnia umowa. Jest to jedno ze stosunkowo niewielu (dobrych) narzędzi do copywritingu AI, które oferują dożywotnie umowy.

Wady

Jeśli chodzi o wady, użytkownicy Closers Copy wspomnieli:

 1. Krzywa uczenia się. Przy tak wielu funkcjach, potrzeba trochę czasu, aby poczuć się komfortowo z narzędziem.
 2. Ograniczona liczba samouczków. Chociaż dodawane są kolejne, użytkownicy chcą więcej kontekstu i szkoleń na temat tego, jak najlepiej korzystać z narzędzia.
 3. Brak wbudowanego narzędzia do sprawdzania plagiatu. W przeciwieństwie do tego, można użyć kredytów Copyscape bezpośrednio w Jasper.

Cena

Ceny zaczynają się od 29,99 USD miesięcznie i wzrastają do 79,99 USD miesięcznie za najbardziej rozbudowany plan. Oferty dożywotnie zaczynają się obecnie od 267 USD i można je podzielić na wiele płatności.

narzedzia-dla-copywritera

5. Copysmith

Copysmith to kolejna popularna opcja, która pozycjonuje się jako przeznaczona dla zespołów e-commerce i agencji.

Funkcjonalność Copysmith obejmuje:

 • Kreator kampanii, który pozwala użytkownikom tworzyć całe kampanie za pomocą zaledwie kilku kliknięć.
 • Masowe generowanie treści i opisów produktów, aby zrobić więcej w krótszym czasie
 • Funkcje współpracy, w tym kolejka przepływu pracy do zarządzania opiniami i procesem zatwierdzania
 • Integracje z Frase, Google Ads, Shopify, Chrome, Google Docs, Zapier, WooCommerce i Word.

Zalety

Zalety korzystania z Copysmith są następujące:

 1. Oszczędność czasu. Generowanie masowe to funkcja, której nie wdrożyło jeszcze wiele narzędzi do pisania AI, więc może to być ogromna oszczędność czasu.
 2. Szkolenie SEO. Ta sztuczna inteligencja jest szkolona nie tylko w zakresie modeli językowych, ale także w zakresie najlepszych praktyk SEO i marketingu wzrostu, co oznacza bardziej zoptymalizowaną kopię i treść przy mniejszym nakładzie pracy ręcznej.

Wady

 1. Mniejsza liczba szablonów niż w przypadku innych rozwiązań. Oznacza to mniejszą elastyczność, jeśli chodzi o rodzaje kopii i treści, które można tworzyć.
 2. Brak wsparcia. Niektórzy użytkownicy wspominali, że trudno jest uzyskać odpowiedzi na pytania i wątpliwości od zespołu wsparcia.
 3. Nie nadaje się do tworzenia dłuższych tekstów i treści. Chociaż aplikacja posiada szablony blogów, użytkownicy zauważyli, że lepiej nadaje się do pisania krótkich tekstów niż długich tekstów sprzedażowych i marketingowych, takich jak strony docelowe.

Cena

Ceny zaczynają się od przystępnych 19 USD miesięcznie za 50 kredytów. Plan Professional, który obejmuje 400 kredytów, kosztuje 59 USD, a ceny planu Enterprise są dostępne na życzenie.

Inne narzędzia

5 powyższych propozycji to nie wszystko, z dnia na dzień powstają nowe narzędzia, dlatego będziemy ciągle je testować i sprawdzać.

Już niedługo pojawią się testy kolejnych narzędzi:

 • Writesonic
 • Anyword
 • Writecream
 • Smart Copy 
 • Wordtune