Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » 5 generatorów Ai wideo z tekstu

5 generatorów Ai wideo z tekstu

by kapdes
generator-tekst-wideo

Generatory AI typu text-to-video

Podobne do generatorów głosu AI, to rodzaj oprogramowania, które wykorzystuje technologię AI do automatyzacji procesu tworzenia filmów z tekstu pisanego.

Ta innowacja wykorzystuje dane wejściowe – czy to skrypt, artykuł, czy nawet prosty zarys – i przekształca je w atrakcyjną narrację wizualną. Zwykle obejmuje ona szereg elementów, takich jak grafika, wirtualni prezenterzy, lektorzy i muzyka w tle, wszystkie starannie dobrane i zsynchronizowane, aby pasowały do treści tekstu. Rezultat? Profesjonalna prezentacja wideo, która skutecznie przekazuje wiadomość, ale bez konieczności posiadania specjalistycznych umiejętności w zakresie edycji lub produkcji wideo. Niezależnie od tego, czy chcesz ulepszyć ofertę biznesową, ulepszyć strategię marketingową, zaangażować nowych pracowników w szkolenie, czy po prostu ożywić swój produkt w realistycznym demo, generatory AI Text-to-Video oferują wygodne i opłacalne rozwiązanie dla Twojej firmy.

Oto niektóre z najpopularniejszych darmowych (w dowolnej kolejności) generatorów AI typu tekst-wideo do wyboru:

1. Hour One

text-to-video
 • Dostosowywanie awatara i postaci: Z ponad 100 postaciami i ciągłym napływem nowych dodatków, nigdy nie zabraknie ci opcji. Masz również możliwość zaprojektowania własnych postaci.
 • Obsługa wielu języków: Wybierz z biblioteki wielu języków, aby zaspokoić potrzeby międzynarodowej publiczności. Wystarczy wybrać preferowany język i dodać tekst.
 • Szerokie funkcje wokalne: Wybieraj spośród różnych głosów, intonacji, prędkości mówienia i akcentów, aby nadać swoim postaciom najbardziej efektywny profil wokalny.
 • Integracja API dla masowej produkcji: Dzięki integracji z API możesz generować setki filmów jednocześnie, szybko i wydajnie przekształcając tekst w bardziej ludzką treść.
 • Od obrazów do slajdów: Platforma umożliwia przesyłanie i wykorzystywanie szeregu istniejących multimediów, takich jak obrazy, filmy lub slajdy PowerPoint, w celu wzbogacenia treści wideo.
 • Kontroluj tożsamość marki: Zdefiniuj elementy marki, od logo po konkretne kolory i czcionki, aby zachować spójność marki.
 • Współpraca zespołowa: Zaproś członków zespołu do współpracy nad projektami wideo, usprawniając proces twórczy i efekt końcowy.
 • Elastyczne opcje udostępniania: Niezależnie od tego, czy pobierzesz wideo jako MP4, czy użyjesz kodu osadzania, masz różne opcje udostępniania treści – czy to w mediach społecznościowych, witrynach internetowych, stronach docelowych, opisach produktów, czy nawet sklepach e-commerce.

Plany

W ramach opcji „wypróbuj zanim kupisz” użytkownicy mogą wypróbować platformę Hour One w ramach bezpłatnego okresu próbnego.
W przypadku indywidualnych twórców inwestycja w wysokości 25 USD odblokowuje ulepszony zestaw narzędzi, wraz z trzema miejscami w zespole i opcją pobierania filmów.
Jeśli jesteś firmą szukającą czegoś więcej, subskrypcja w wysokości 95 USD zapewnia dostęp do pakietu funkcji premium, wraz z opcjami brandingu, dedykowanym wsparciem i pięcioma miejscami w zespole.
W przypadku bardziej dostosowanego rozwiązania skierowanego do dużych organizacji, plan Enterprise obejmuje nieograniczoną liczbę minut, całkowitą personalizację i rozszerzone wykorzystanie istniejących funkcji.

Plusy

 • Usprawnione doświadczenie użytkownika: Korzystaj z intuicyjnego interfejsu, który sprawia, że tworzenie profesjonalnych treści jest dziecinnie proste. Platforma Hour One została zaprojektowana z myślą o wygodzie, prowadząc użytkownika na każdym kroku.
  Samouczki z przewodnikiem: Dzięki pomocnym samouczkom, które przeprowadzą cię przez wszystko, co musisz wiedzieć, szybko nabierzesz wprawy.
 • Prosta zamiana tekstu na mowę: Funkcja zamiany tekstu na mowę w Hour One płynnie przekształca zapisane pomysły w dynamiczne filmy wideo. Żadnego zamieszania, tylko łatwe i skuteczne tworzenie treści.
 • Fotorealistyczni wirtualni prezenterzy: Zachwyć swoją publiczność wirtualnymi prezenterami, znanymi z niesamowitej wyrazistości twarzy. To tak bliskie rzeczywistości, jak to tylko możliwe.
 • Szablony dostosowane do marki: Spersonalizuj swoje treści za pomocą niestandardowych szablonów, które odzwierciedlają unikalny styl Twojej marki. Możesz nawet zastosować te szablony do przyszłych filmów, aby uzyskać spójny wizerunek marki.
 • Edycja wideo bez konieczności posiadania doświadczenia: Funkcje edycji wideo Hour One zostały zaprojektowane z myślą o łatwości użytkowania, co oznacza, że nie potrzebujesz żadnego wcześniejszego doświadczenia, aby tworzyć dopracowane filmy.
 • Responsywna obsługa klienta: Pytania lub wątpliwości? Zespół obsługi klienta jest zawsze w pogotowiu, gotowy do pomocy i zapewnienia jak największej płynności.

Wady

 • Użytkownicy nie mają możliwości przesyłania i dodawania własnej muzyki.

2. InVideo

tekst-wideo
 • Zróżnicowany wybór szablonów: Z ponad 6000 szablonów wideo do wyboru, InVideo oferuje eklektyczną gamę wstępnie zaprojektowanych szablonów, z których każdy został stworzony, aby zaspokoić potrzeby wielu sektorów i celów.
 • Wysoka konfigurowalność: InVideo umożliwia personalizację filmów poprzez włączenie tekstu, obrazów i innych dynamicznych elementów. Dostosuj odcienie, kroje pisma i ogólny układ, aby dopasować je do tożsamości swojej marki.
 • Współpraca zespołowa: Funkcje współpracy umożliwiają wielu członkom zespołu udział w projekcie wideo. Udostępniaj, poprawiaj i finalizuj swoje filmy wspólnie, aby uzyskać dobrze zaokrąglony produkt końcowy.
 • Płynna integracja i eksport: Bezproblemowe przesyłanie materiałów wideo na platformy takie jak YouTube i Google Drive. Możesz także wybierać spośród niezliczonych formatów eksportu, w tym między innymi MP4 i MOV, aby zapewnić kompatybilność i łatwość użytkowania.

Plany

Invideo oferuje trzy podstawowe poziomy subskrypcji dostosowane do różnych potrzeb i budżetów: Free, Business i Unlimited.
Plan Free zapewnia dostęp do wszystkich szablonów wideo, zróżnicowanej biblioteki multimediów, generatora skryptów AI i funkcji zamiany tekstu na mowę.
Plan Business, w cenie 15 dolarów miesięcznie (płatny rocznie), obejmuje więcej uprawnień do eksportu, usuwanie znaków wodnych i multimedia premium, a także inne funkcje.
Dla tych, którzy szukają pełnego pakietu, dostępny jest plan Unlimited w cenie 30 USD miesięcznie, oferujący więcej funkcji i pewne nieograniczone uprawnienia.

Plusy

 • Wbudowane narzędzia do edycji: Ta funkcja jest przeznaczona dla użytkowników, którzy chcą swobodnie dostosowywać swoje filmy, oferując różne narzędzia do edycji na platformie.
 • Przyjazny dla użytkownika design: Zaprojektowany z myślą o łatwości użytkowania, Invideo posiada intuicyjny interfejs użytkownika i oferuje samouczki z przewodnikiem, dzięki czemu tworzenie i edycja wideo jest dziecinnie prosta.
 • Pulpit analityczny: Platforma zawiera wskaźniki wydajności, oferując cenny wgląd w zaangażowanie wideo i zalecenia dotyczące ulepszeń.
  Kompleksowe wsparcie: Od filmów instruktażowych i sekcji FAQ po dedykowane filmy szkoleniowe z zakresu obsługi klienta, Invideo zapewnia wystarczające zasoby, aby pomóc użytkownikom w skutecznym poruszaniu się po platformie.

Wady

 • Ograniczone formaty eksportu: Ograniczenia platformy dotyczące obsługiwanych typów plików mogą być wadą dla użytkowników o określonych wymaganiach dotyczących eksportu.
 • Ograniczone opcje rozdzielczości: Ograniczony wachlarz możliwych do wyeksportowania rozdzielczości wideo może stanowić przeszkodę dla użytkowników, którzy wymagają określonych jakości wyjściowych.

3. DeepBrain

text-wideo
 • Realistyczne awatary AI: Wybieraj z szerokiej biblioteki awatarów AI, które są uderzająco realistyczne, dzięki czemu Twoje treści są zarówno wciągające, jak i wiarygodne.
 • Opcje wielojęzyczne i wokalne: Dzięki obsłudze ponad 80 języków i różnych tonów głosu możesz teraz dotrzeć do globalnej publiczności bez uszczerbku dla niuansów swojego przekazu.
 • Spersonalizowane opowiadanie historii: Nie jesteś ograniczony do jednej sceny lub tła. Każdą scenę można dostosować, aby idealnie pasowała do tekstu, dzięki czemu Twoja historia będzie słyszalna, widoczna i odczuwalna.
 • Zero brandingu: W przeciwieństwie do wielu darmowych platform, które dodają znak wodny do twoich dzieł, ta funkcja zapewnia, że twoje wideo pozostaje wolne od marki DeepBrains, nadając bardziej profesjonalny wygląd twoim treściom i czyniąc je bardziej atrakcyjnymi dla docelowych odbiorców.

Plany

DeepBrain pozwala użytkownikom wypróbować platformę za darmo, tworząc filmy o długości do 1 minuty. Podstawowy plan, zaczyna się od 24 dolarów, jest idealny dla tych, którzy dopiero zaczynają tworzyć tekst na wideo. Umożliwia użytkownikom łącznie 10 minut miesięcznie. Bez znaku wodnego użytkownicy mają do dyspozycji ponad 100 awatarów AI, ponad 80 języków i wybór głosów do wyboru.
Wraz ze wzrostem planów cenowych rosną również możliwości ich wykorzystania, z planami sięgającymi 600 USD miesięcznie i ponad 240 minutami wideo miesięcznie.
Firmy mogą również poprosić o niestandardowe ceny w oparciu o ich konkretne potrzeby.

Plusy

 • Oszczędność czasu: Generuj filmy oparte na sztucznej inteligencji w zaledwie 5 minut, optymalizując swój przepływ pracy.
 • Autentyczne postacie AI: Nadaj swoim materiałom wideo ludzką jakość dzięki realistycznym postaciom AI.
 • Globalna dostępność: Obsługa ponad 80 języków i różnych tonów głosu.
 • Warstwowe opcje cenowe: Zaprojektowany z myślą o nowicjuszach i zwykłych użytkownikach, oferując przystępną cenę i zaawansowane funkcje.

Wady

 • Ograniczenia czasowe: Osoby korzystające z Planu Startowego mogą uznać 10-minutowy limit długości wideo za ograniczający.
 • Podejście skoncentrowane na tekście: Dla osób bardziej zorientowanych na projektowanie, brak tradycyjnych funkcji edycji wideo może być wadą.

4. Elai

elai
 • Automatyczne ulepszenia: Elai wykracza poza podstawy, oferując automatyczne podpisy, napisy i automatyczne tłumaczenia, dzięki czemu treści są dostępne dla szerszej publiczności, niezależnie od barier językowych.
 • Autentyczne klonowanie głosu: Wykorzystaj moc klonowania głosu w 28 językach, aby nadać swoim filmom osobisty charakter.
 • Usprawniona konwersja adresów URL: Funkcja automatycznej konwersji adresów URL na wideo pozwala bez wysiłku przekształcać treści internetowe w angażujące materiały wideo. Przekształcaj artykuły, wpisy na blogach i inne materiały w wciągające narracje wizualne.
 • Klonowanie głosu: Spraw, by Twoje filmy były bardziej autentyczne, nagrywając i przesyłając własny głos w celu stworzenia niestandardowego awatara. Twój unikalny głos będzie rezonował z odbiorcami jak nigdy dotąd.
 • Płynna integracja: Połącz się z popularnymi platformami, takimi jak Thinkific, Descript, Pexels i innymi za pomocą Zapier. Usprawnij przepływ pracy i zoptymalizuj proces tworzenia treści.

Plany

Płatne plany zaczynają się od 23 USD miesięcznie (rozliczenie roczne), oferując 15 miesięcznych minut tworzenia wideo w ramach planu podstawowego.
Plan Advanced (zaawansowany) zaczyna się od 100 USD miesięcznie, zapewniając 50 minut tworzenia wideo wraz z zestawem marki, niestandardowymi czcionkami, głosami premium i przesyłaniem muzyki.
W przypadku większych wymagań użytkowników, plan Enterprise zapewnia dostosowane rozwiązania, nieograniczoną liczbę miejsc, dedykowanego menedżera konta i obszary robocze.

Elai oferuje również płatne dodatki. Za niestandardowy awatar zapłacisz 500 USD rocznie w profesjonalnej jakości lub 259 USD rocznie, jeśli użyjesz telefonu komórkowego lub aparatu do zrobienia selfie.

Jeśli potrzebujesz klonowania głosu – 500 USD rocznie.

Plusy

 • Elastyczne opcje cenowe: Cennik Elai zapewnia wysoką elastyczność dzięki planom oferującym 15-50 minut wideo miesięcznie w cenie 23-80 USD/miesiąc w ramach planu podstawowego i 50-200 minut wideo miesięcznie za 100-352 USD/miesiąc w planie zaawansowanym.
 • Tłumaczenia: Bezproblemowe tłumaczenia wideo jednym kliknięciem, zapewniające bezbłędny globalny zasięg.
 • Płynna integracja: Opatentowany interfejs API Elai i natywne integracje zapewniają wszechstronność przepływu pracy.
 • Wszechstronne awatary: Wybieraj spośród awatarów Studio, Selfie, Photo lub animowanych maskotek, a nawet integruj klonowanie głosu.

Wady

 • Akcje awatara: W Elai brakuje gestów awatara, dynamicznego atrybutu wprowadzonego niedawno przez konkurencję, umożliwiającego dostosowanie wieku, emocji i wyrazu twarzy awatarów AI.
 • Różnorodność awatarów: Z 35 dostępnymi awatarami, oferta Elai nie dorównuje konkurentom, zapewniając użytkownikom większy wybór.
 • Synchronizacja ruchu warg: Użytkownicy zgłaszali słabe umiejętności synchronizacji ust dla określonych awatarów

5. Lumen5

 • Zaprojektowany dla mediów społecznościowych: Platforma jest dostosowana do tworzenia społecznościowych treści wideo, idealnych do zwiększania zaangażowania online. Integruje się z kilkoma platformami mediów społecznościowych innych firm, takimi jak Facebook, Instagram, LinkedIn i inne.
 • Usprawnia transformację treści: Lumen5 automatyzuje proces tworzenia wideo poprzez wyodrębnianie tekstu i obrazów z dostarczonych linków. W przypadku treści nieopartych na stronie internetowej można bezpośrednio wprowadzić tekst do Lumen5, wpisując go lub wklejając.
 • Opcje dostosowywania: Użytkownicy mają do dyspozycji szereg opcji dostosowywania, w tym możliwość dodawania logo, tekstu i brandingu, dzięki czemu filmy są unikalne i spełniają określone wymagania.
 • Duża biblioteka zasobów multimedialnych: Znana z obszernej biblioteki multimediów bez tantiem, platforma oferuje zasoby multimedialne, które mogą z łatwością wzbogacić wideo, w tym obrazy, filmy i muzykę.

Plany

Lumen5 oferuje różne plany cenowe dostosowane do różnych potrzeb i budżetów, z dostępnymi opcjami miesięcznymi i rocznymi. Plany wahają się od podstawowego pakietu idealnego do prostego, niemarkowego tworzenia wideo za 19 USD miesięcznie, po plany profesjonalne i korporacyjne, które oferują bardziej zaawansowane funkcje, takie jak niestandardowe opcje znaku wodnego, wiele zapisanych szablonów, rozszerzone podkłady głosowe AI oraz dostęp do większej biblioteki zdjęć i filmów stockowych.
Kosztujący 59 USD miesięcznie plan Starter skierowany jest do indywidualnych twórców treści, podczas gdy plan Professional, popularny wśród twórców wideo, kosztuje 149 USD miesięcznie.

W przypadku większych zespołów marketingowych plan Enterprise zapewnia niestandardowe ceny.

Plusy

 • Lumen5 upraszcza proces tworzenia wideo, umożliwiając użytkownikom przekształcanie blogów lub artykułów w filmy bez wysiłku.
 • Platforma zapewnia przyjazny dla użytkownika design, umożliwiając każdemu tworzenie profesjonalnych filmów bez wcześniejszego doświadczenia w edycji.
 • Lumen5 oferuje opcje dostosowywania, w tym możliwość włączenia szczegółów marki do zestawu marki.
 • Platforma zapewnia mnóstwo gotowych szablonów i liczne zasoby do generowania wideo.
 • Tworzenie lektorów AI jest proste i dostępne w Lumen5.

Wady

 • Proces renderowania wideo może być czasami czasochłonny.
 • Ręczne edytowanie lub zmienianie poszczególnych klatek może czasami stanowić wyzwanie.
 • Dostęp do zaawansowanych funkcji i wyższej jakości wideo wymaga wykupienia płatnej subskrypcji, co może być kosztowne dla niektórych twórców.

Pozostałe artykuły