Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » 5 generatorów AI do tworzenia muzyki

5 generatorów AI do tworzenia muzyki

by kapdes
narzedzia-do-generowania-muzyki

ChatGPT radzi sobie z imponującymi zadaniami, ale nie jest jeszcze gotowy do komponowania muzyki. Ale istnieją inne modele AI, które specjalizują się w generowaniu unikalnych utworów na podstawie twoich instrukcji. W następnej sekcji omówimy pięć najlepszych narzędzi AI, które mogą tworzyć fajną muzykę do wykorzystania na platformach takich jak YouTube i nie tylko.

ebook

Jak Wykorzystać Sztuczną Inteligencję W Życiu Codziennym?

1. Beatoven.AI

beatoven.ai

Ludwig van Beethoven zajmuje szanowane miejsce w historii muzyki, rewolucjonizując zachodnią muzykę swoimi kultowymi melodiami. W podobnym duchu Beatoven jest generatorem muzyki opartym na sztucznej inteligencji, którego celem jest osiągnięcie podobnego wyczynu.

Beatoven umożliwia tworzenie oryginalnych melodii bez żadnych ograniczeń praw autorskich, a co najważniejsze, jest darmowy. Darmowa wersja jest idealna dla początkujących, ponieważ oferuje nieograniczoną kompozycję utworów i pozwala na pobranie do 15 minut muzyki miesięcznie. Jeśli zdecydujesz się na warstwę Premium, możesz cieszyć się zwiększonym limitem 300 minut muzyki i zaprosić do 15 członków do współpracy nad swoimi muzycznymi kreacjami.

2. AIVA

aiva

AIVA, narzędzie do generowania muzyki SI, wyróżnia się z tłumu na swój własny, niezwykły sposób. W przeciwieństwie do wielu innych generatorów muzyki AI, AIVA nie polega na „tablicy nastrojów”, aby tworzyć muzykę dla ciebie. Zamiast tego czerpie inspirację z wpływowych kompozytorów i tematów, aby tworzyć wspaniałe utwory. Studiując dzieła znanych kompozytorów, takich jak Mozart, Beethoven i Bach, AIVA może wygenerować uduchowioną i unikalną muzykę w ciągu kilku minut.

AIVA zapewnia darmową wersję, która pozwala użytkownikom doświadczyć cudów muzyki generowanej przez sztuczną inteligencję. W ramach tej bezpłatnej wersji można pobrać do trzech utworów miesięcznie i wykorzystać je w swoich osobistych projektach, pod warunkiem podania odpowiednich danych AIVA. Użycie komercyjne jest jednak surowo zabronione w ramach bezpłatnej wersji. Dla tych, którzy szukają większej elastyczności, AIVA oferuje płatne plany.

Plan Standard, w cenie 11 euro miesięcznie, i plan Pro, w cenie 33 euro miesięcznie, usuwają wymagania dotyczące atrybucji i zapewniają różne stopnie opcji monetyzacji.

3. Soundful

soundful

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym twórcą muzyki rozpoczynającym swoją podróż, czy też uznanym kompozytorem szukającym inspiracji, Soundful jest dla Ciebie. Ten fantastyczny generator muzyki oparty na sztucznej inteligencji został zaprojektowany do generowania unikalnych utworów w oparciu o gatunki i nastroje.

Dzięki Soundful masz kontrolę nad różnymi aspektami swojej muzyki. Możesz ustawić tempo, wybrać nuty i klucz dla wynikowego utworu. Ponadto Soundful umożliwia tworzenie krótkich pętli, które są idealne do wykorzystania w tle lub dodania dodatkowej warstwy do kompozycji.

Soundful oferuje trzy poziomy subskrypcji, aby zaspokoić różne potrzeby. Pierwszy poziom jest darmowy i idealny dla użytkowników prywatnych. Zapewnia ona dostęp do 50 szablonów, umożliwia pobranie 10 utworów miesięcznie i daje swobodę tworzenia nieograniczonej liczby kompozycji. W zamian za to, użytkownik jest zobowiązany do uznania Soundful w dowolnym miejscu, w którym korzysta z utworów.

Drugi poziom kosztuje 9,99 USD miesięcznie lub można zdecydować się na roczny plan subskrypcji za 7,99 USD miesięcznie.

4. Boomy

Boomy to przyjazny dla użytkownika i jeden z najlepszych generatorów muzyki AI, który opiera się na stylu muzycznym i nastroju, aby tworzyć porywającą muzykę. Aplikację można wypróbować za darmo, ale w przypadku chęci pobrania utworów wymagana jest minimalna opłata w wysokości 2,99 USD przy wyborze planu rocznego.

Najbardziej rozbudowany poziom to Pro, dostępny za 9,99 USD miesięcznie przy rocznej subskrypcji. Pro oferuje nieograniczone pobieranie i generowanie utworów, pozwalając w pełni wykorzystać funkcje platformy. Ponadto subskrybenci Pro mogą cieszyć się nieograniczoną liczbą wydań albumów, co daje swobodę wydawania swoich dzieł muzycznych. Poziom ten obejmuje również priorytetowe żądania praw, zapewniając, że Twoje potrzeby jako członka Pro są traktowane priorytetowo.

5. Soundraw

Soundraw to bardzo popularny generator muzyki AI, który zyskał szerokie uznanie. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi i obszernej bibliotece ustawień wstępnych, tworzenie imponujących utworów jest dziecinnie proste i nie wymaga żadnego wysiłku.

Soundraw przejął rolę następcy znanego generatora muzyki AI, Ecrett. Oferuje on dwa poziomy subskrypcji przeznaczone dla użytkowników prywatnych. Pierwszy poziom jest darmowy i pozwala na generowanie nieograniczonej liczby utworów, oferując jednocześnie możliwość tworzenia zakładek do utworów w przyszłości.

Dla tych, którzy szukają dodatkowych funkcji i możliwości, drugi poziom jest dostępny w cenie 16,99 USD miesięcznie z rocznym członkostwem. Poziom ten zapewnia kilka korzyści, w tym 50 pobrań dziennie, możliwość wykorzystania muzyki do celów komercyjnych i wiele innych.

Pozostałe artykuły