Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » 200 milionów dolarów przychodu Midjourney

200 milionów dolarów przychodu Midjourney

by kapdes
midjourney

Bardzo dobre wyniki finansowe Midjourney

Nie biorąc ani grosza od inwestorów, Midjourney osiągnął 200 milionów dolarów rocznego przychodu przy zaledwie 40 pracownikach.

Tak podaje The Information, które powołuje się na źródło bliskie firmie. Midjourney oferuje swoją usługę sztucznej inteligencji obrazu za pośrednictwem Discord, platformy czatu, i pobiera opłaty w wysokości od 10 do 120 USD miesięcznie, w zależności od pakietu.

Firma jest podobno rentowna, ale większość jej przychodów przeznaczana jest na zwiększenie mocy obliczeniowej. Według raportu, Midjourney musi również płacić Discordowi udział w przychodach na użytkownika.

Trwają prace nad interfejsem internetowym, który mógłby pomóc Midjourney stać się jeszcze bardziej dochodowym i szybciej się rozwijać. Zaledwie kilka dni temu na scenie pojawił się poważny komercyjny konkurent, Ideogram, choć jest on daleko w tyle pod względem wzrostu, z zaledwie 90 000 użytkowników pod koniec sierpnia.

Do tej pory Midjourney robił wszystko dobrze

Właściwy produkt we właściwym czasie w wymaganej jakości: Midjourney dopiął swego. W środku szumu wokół obecnie całkowicie przestarzałego DALL-E firmy OpenAI, model i usługa Midjourney były w stanie ugruntować swoją pozycję lidera na rynku dzięki szybkim aktualizacjom i radykalnemu wzrostowi jakości.

Tylko w ciągu ostatniego roku liczba użytkowników Discord na kanale Midjourney wzrosła podobno z dwóch do 14,8 miliona. Mówi się, że 35-letni założyciel, David Holz, odrzucił kilka ofert od inwestorów i zaczął masowo kupować karty graficzne już w 2021 roku, przewidując, że staną się one rzadsze i droższe.

Midjourney v6  jeszcze w tym roku

Holz i jego zespół pracują obecnie nad wersją 6 Midjourney (obecnie 5.2), której premiera planowana jest jeszcze w tym roku. Nowa wersja będzie po raz pierwszy oparta na przeglądarce internetowej i, według Holza, będzie najwyższej jakości „sztuczną inteligencją”. Wsparcie dla Discorda jest kontynuowane.

Oprócz generowania obrazów, zespół pracuje również nad generowaniem zasobów wideo i 3D. W sierpniu 2022 roku Holz przewidywał, że za około dwa lata możliwe będzie generowanie treści w czasie rzeczywistym przy 30 klatkach na sekundę w wysokiej rozdzielczości, a do 2030 roku możliwe będzie generowanie całych gier wideo.

Pozostałe artykuły