Strona główna » Ai e-book o sztucznej inteligencji » Narzędzia Ai przydatne w szkole lub na studiach.

Narzędzia Ai przydatne w szkole lub na studiach.

by kapdes
narzedzia-ai-matura

Sposoby na to, jak sztuczna inteligencja może pomóc Ci zdać egzaminy.

Egzaminy są często źródłem dużego stresu i niepokoju dla uczniów i studentów. Presja zapamiętania dużej ilości informacji i wykazania się wiedzą w ściśle określonym czasie może być przytłaczająca. Jednak wraz z szybkim rozwojem sztucznej inteligencji (AI), studenci i uczniowie mają teraz nowe, potężne narzędzia, które mogą pomóc im uczyć się wydajniej i skuteczniej.

Sztuczna inteligencja może pomóc w nauce,  ale nie zastąpi tego co masz w głowie.

Niezależnie od tego, czy uczysz się do matury, sesji czy profesjonalnego certyfikatu, sztuczna inteligencja może zmienić sposób uczenia się, zapamiętywania informacji i działania pod presją. Dowiedz się, w jaki sposób ta ekscytująca technologia może pomóc ci zdać następny ważny test.

Pomoce naukowe oparte na sztucznej inteligencji

Jednym z największych wyzwań podczas przygotowań do egzaminu jest gromadzenie, organizowanie i przyswajanie dużej ilości informacji. Studenci często spędzają godziny na ponownym czytaniu podręczników, notatek i innych materiałów do nauki, próbując zapamiętać ważne fakty i koncepcje. Aplikacje AI mogą usprawnić ten proces na kilka kluczowych sposobów:

Inteligentne fiszki – Anki

Zamiast spędzać godziny na ręcznym tworzeniu fiszek, usługi AI, takie jak Anki, wykorzystują algorytmy do generowania fiszek na podstawie materiałów do nauki przesłanych przez użytkownika. Aplikacja może zidentyfikować kluczowe terminy, formuły, daty itp. i natychmiast przekształcić je w atrakcyjne fiszki. Użytkownicy mogą śledzić swoje postępy, opanowując każdą kartę za pomocą powtarzania w odstępach, metody nauki, która udowodniła, że zwiększa retencję.

Spersonalizowane quizy – Quizlet 

Usługi AI mogą analizować podręcznik ucznia, notatki, pytania praktyczne i inne materiały w celu tworzenia spersonalizowanych quizów. Quizy koncentrują się na pojęciach, których uczeń jeszcze nie opanował, pomagając uzupełnić luki w wiedzy. Aplikacje takie jak Quizlet wykorzystują adaptacyjne uczenie się do tworzenia quizów, które dostosowują poziom trudności na podstawie odpowiedzi użytkownika. Taka personalizacja zapewnia, że uczniowie spędzają swój ograniczony czas nauki na obszarach, które najbardziej tego potrzebują.

Narzędzi podsumowujące – Otter.ai

Zamiast czytać i ponownie czytać długie, gęste rozdziały podręczników, uczniowie mogą korzystać z narzędzi podsumowujących AI, aby wydestylować treść do kluczowych faktów, pojęć i wniosków. Aplikacje takie jak Otter.ai umożliwiają studentom nagrywanie wykładów i rozmów oraz otrzymywanie zwięzłej, dokładnej transkrypcji podkreślającej najistotniejsze informacje. Studenci mogą następnie efektywnie przeglądać streszczenia, zamiast przeglądać kolejne strony treści.

Pomoc w pisaniu – Grammarly

Pisanie esejów jest jednym z najbardziej żmudnych i czasochłonnych zadań, przed jakimi stają studenci na egzaminach. Asystenci pisania AI, tacy jak Grammarly, mogą dostarczać w czasie rzeczywistym informacje zwrotne na temat pisemnych odpowiedzi, aby poprawić ich jakość. Aplikacje oferują sugestie dotyczące gramatyki, pisowni, tonu, słownictwa i nie tylko. Pomaga to uczniom szybko i pewnie tworzyć dobrze napisane eseje. Aplikacje takie jak Quillbot mogą nawet parafrazować i wzmacniać treść eseju.

Pytania ćwiczeniowe – boot camp

Usługi AI wykorzystują ogromne banki pytań do generowania pytań praktycznych i egzaminów praktycznych dostosowanych do materiałów szkoleniowych i potrzeb każdego ucznia. Aplikacje takie jak boot camp, które wykorzystują sztuczną inteligencję, mogą szybko tworzyć praktyczne pytania i testy w celu zdiagnozowania słabości i budowania gotowości do egzaminu. Możliwość wzięcia udziału w automatycznie generowanych testach praktycznych, które ściśle naśladują prawdziwe egzaminy, może przygotować uczniów do formatu, ograniczeń czasowych, typów pytań i nie tylko.

Adaptacyjne nauczanie – Carnegie Learning

Sztuczna inteligencja jest w stanie zapewnić każdemu uczniowi spersonalizowanego cyfrowego nauczyciela. Aplikacje takie jak Carnegie Learning wykorzystują przetwarzanie języka naturalnego i uczenie maszynowe do oceny wiedzy i słabości ucznia. Następnie korepetytor AI zapewnia spersonalizowane wyjaśnienia, pytania praktyczne i informacje zwrotne w oparciu o potrzeby każdego ucznia. Ta personalizacja pomaga uczniom skutecznie doskonalić się w obszarach, nad którymi muszą popracować.

Wydajność

Oprócz pomocy w efektywnej nauce, sztuczna inteligencja ma również kilka cennych zastosowań pomagających uczniom zoptymalizować ich nastawienie i wyniki podczas samego egzaminu. Należą do nich:

Aplikacje poprawiające koncentrację – Focus Keeper

Możliwość skutecznego skupienia się i zminimalizowania czynników rozpraszających ma kluczowe znaczenie w dniu testu. Aplikacje AI, takie jak Focus Keeper, wykorzystują algorytmy produktywności do optymalizacji sesji nauki. Studenci mogą wykorzystywać liczniki czasu, systemy nagród i inne narzędzia oparte na dowodach, aby zwiększyć swoją koncentrację, gdy ma to największe znaczenie. Może to prowadzić do znacznej poprawy dokładności, wytrzymałości i zapamiętywania.

Narzędzia redukcji stresu

Niepokój i presja związana z egzaminami wysokiej stawki może negatywnie wpływać na wyniki uczniów. Chatboty AI i wirtualni trenerzy wellness mogą zapewnić kojące, spersonalizowane wsparcie, aby pomóc uczniom utrzymać stres pod kontrolą. Na przykład, chatboty mogą prowadzić studentów przez ćwiczenia uważności, techniki oddychania, pozytywne afirmacje lub inne poparte naukowo sposoby na wywołanie spokoju. Studenci mogą szybko uzyskać ulgę w niepokoju, gdy najbardziej jej potrzebują za pośrednictwem sztucznej inteligencji.

Pomoce pamięciowe

Aplikacje mogą wykorzystać moc wizualizacji i interaktywności, aby pomóc uczniom przypomnieć sobie kluczowe fakty i koncepcje pod presją egzaminu. Usługi AI, takie jak Quizlet, umożliwiają studentom tworzenie angażujących cyfrowych materiałów do nauki, takich jak interaktywne obrazy i fiszki. Przejrzenie tych materiałów tuż przed egzaminem może aktywować przypominanie i przygotować pamięć tak, aby była jak najbardziej ostra.

Automatyczne sprawdzanie – ProctorU

W przypadku egzaminów administrowanych cyfrowo, sztuczna inteligencja może pomóc poprzez automatyczne wykrywanie potencjalnych zachowań oszukujących, takich jak obecność nieautoryzowanych materiałów lub obecność innej osoby w pokoju. Usługi nadzorowania, takie jak ProctorU, wykorzystują algorytmy uczenia maszynowego do oznaczania podejrzanych zachowań i ochrony integralności egzaminu bez obecności ludzkich nadzorców. Rozszerza to dostęp do standardowych testów przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedzialności.

Przegląd po egzaminie

Po egzaminie usługi korepetycji AI mogą dostarczyć spersonalizowanych informacji zwrotnych na temat tego, z którymi przedmiotami i typami pytań uczeń miał trudności. Usługi botów quizowych wykorzystują przetwarzanie języka naturalnego, aby zapewnić szczegółowy wgląd w każdą błędną odpowiedź. Identyfikacja słabych punktów pozwala uczniom poprawić się i lepiej przygotować do przyszłych testów.

Podsumowanie

Podsumowując, sztuczna inteligencja przynosi różnorodne i praktyczne korzyści, pomagając uczniom w przygotowaniu się do egzaminów, zdawaniu ich i wyciąganiu z nich wniosków. Spersonalizowane quizy, inteligentni nauczyciele, pomoce w skupieniu się i inne narzędzia AI mogą pomóc uczniom uczyć się mądrzej, radzić sobie z niepokojem, uzyskiwać dostęp do przypomnień i nie tylko. Choć oczywiście sztuczna inteligencja nie może zastąpić ciężkiej pracy i opanowania materiału, może ona zoptymalizować wydajność i zmaksymalizować zapamiętywanie. Wszechstronność sztucznej inteligencji oznacza, że może ona pomóc w wielu aspektach przygotowania do testów, zdawania testów i refleksji.

Wraz z dalszym rozwojem technologii, studenci powinni oczekiwać, że będą w większym stopniu polegać na sztucznej inteligencji w celu osiągnięcia doskonałości w edukacji. Na przykład, bardziej zaawansowane wersje mogą identyfikować optymalne harmonogramy nauki dla studentów w oparciu o dane, takie jak programy nauczania, mocne strony akademickie, harmonogramy zajęć i inne. Istnieją również ekscytujące możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji do bardziej adaptacyjnego nauczania w trakcie semestru w ramach przygotowań do egzaminów. Aplikacje już teraz wykorzystują wizję komputerową do oceny niewerbalnych sygnałów znudzenia i dezorientacji w celu ulepszenia wykładów i nauki.

Podsumowując, sztuczna inteligencja ma ogromny potencjał, aby pomóc studentom nie tylko zdać egzaminy, ale naprawdę opanować materiał i rozwinąć wiedzę. Studenci nie muszą już samodzielnie przygotowywać się do ważnych testów, które mają wpływ na ich przyszłość. Korzystając ze sztucznej inteligencji, mogą zyskać nieocenioną przewagę, która pomaga wyeliminować zgadywanie i zapewnia spersonalizowane wskazówki. To, co kiedyś wydawało się onieśmielające lub nie do pokonania, staje się całkowicie wykonalne. Sztuczna inteligencja pozwala uczniom wykorzystać swój potencjał i osiągać najlepsze wyniki, gdy ma to największe znaczenie.

Pozostałe artykuły